Home » Arxius » 2004



20162015201420132012201120102009200820072006200520042003200220012000
19991998199719961995199419931992199119901989198819871986198519841983
198219811980197919781977197619751974197319721971197019691968
37ed. Festival Internacional de Cinema de Catalunya (2/12 - 11/12)

Maria Honorífica

Millor pel.lícula:
OldBoy, dir. Park Chan-wook

Millor director:
Johnnie To (Breaking News)

Millor actor:
Christian Bale (The Machinist)

Millor actriu:
Mónica López (El habitante incierto)

Millor fotografía:
Xavi Giménez (The Machinist)

Millor guió:
Frank Cottrell Boyce (Code 46)

Millor banda sonora:
Joshua Hyams, Mark Revel “The Free Association” (Code 46)

Millors efectes especials:
Izo, dir. Takashi Miike

Millors efectes especials de Maquillaje:
Three... Extremes, dir. Takashi Miike, Fruit Chan, Park Chan-wook

Millor direcció artística:
Javier Alvariño, Daniel Izar (The Birthday)

Millor curtmetratge:
The Ten Steps, dir. Brendan Muldowney

Premi Gertie a la Millor pel.lícula d'animació:
Steamboy, dir. Katsuhiro Otomo

Premio Orient Express-Casa Àsia:
Innocence: Ghost in the Shell 2, dir. Mamoru Oshii

Premi Gertie al Millor curtmetratge d'animació:
Le Régulateur, dir. Philippe Grammaticopoulos

Meliès D’argent:
Code 46, dir. Michael Winterbottom

Méliès D’argent Millor curt:
El soñador, dir. Oskar Santos

Premi Citizen Cane al Millor director rebelació:
Anders Ronnov-Klarlung (Strings)

Premi Nova Autoria Millor música original:
Francisco García (Vidas en Flamenco)

Premi Nova Autoria Millor guió:
La ruta natural

Premi Nova Autoria Millor direcció:
Alba Mora, Anna SanMartí (Memories without rememberer).

Premi Honorífic Màquina del Temps:
John Landis
Paul Naschy
Joel Schumacher

Premi Honorífic “La General”:
Andrew Lloyd Webber

Premi Brigadoon al Millor curtmetratge:
Amazing Unmasked Vs. El doctor Calavera Maligna, dir. Dani Moreno

Go to top | AVÍS LEGAL | Sitemap | Política de privacitat | Condicions de venda
Sant Honorat, 32-34. 08870 Sitges (Barcelona) Tf. +34 93 894 99 90 · +34 671 552 188