Home » Arxius » 2007



20162015201420132012201120102009200820072006200520042003200220012000
19991998199719961995199419931992199119901989198819871986198519841983
198219811980197919781977197619751974197319721971197019691968
Sitges - 40ed. Festival Internacional de Catalunya (4/10 - 14/10)

GEORGE A. ROMERO Gran Premi Honorífic

Filmografia seleccionada com a director:

La noche de los muertos vivientes (Night of The Living Dead, 68), El regreso de los vampiros vivientes (Martin,77), Zombie (Dawn of the Dead, 78), Los caballeros de la moto (Knightriders, 81), Creepshow (82), El día de los muertos (Day of the Dead, 85), La mitad oscura (The Dark Half, 93), La tierra de los muertos vivientes (Land of the Dead, 05), Diary of the Dead (07).


LARRY FESSENDEN Premi Maria Honorífica

Filmografia seleccionada com a director i productor executiu:

No Telling (91), Habit (97), Escalofrío (Wendigo, 01),The Off Season (James Felix McKenney, 04),  Zombie Honeymoon (David Gebroe, 04),  The Roost (Ti West, 05), Satellite (Jeff Winner, 06), Automatons (James Felix McKenney, 06), Sisters (Douglas Buck, 06), Trigger Man (Ti West, 07), The Last Winter (07), I Can See You (Grahan Reznick, 07).


ROBERT ENGLUND Premi la Màquina del Temps

Filmografia seleccionada com a actor:

Pesadilla en Elm Street (A Nightmare on Elm Street, 84. Wes Craven), Leyenda urbana (Urban Legend, 88. Jamie Blanks), El fantasma de la ópera (Phantom of the Opera, 89; Dwight H Little), Las aventuras de Ford Fairlane (The Adventures of Ford Fairlane, 90. Renny Harlin), The Mangler (Tobe Hooper, 95), Wishmaster (Robert Kurtzman, 97), Fredy Vs. Jason (Ronny Yu, 03), Jack Brooks Monster Slayer (Jon Knautz, 07).


JESÚS FRANCO Premi la Màquina del Temps

Filmografia seleccionada com a actor:

Pesadilla en Elm Street (A Nightmare on Elm Street, 84. Wes Craven), Leyenda urbana (Urban Legend, 88. Jamie Blanks), El fantasma de la ópera (Phantom of the Opera, 89; Dwight H Little), Las aventuras de Ford Fairlane (The Adventures of Ford Fairlane, 90. Renny Harlin), The Mangler (Tobe Hooper, 95), Wishmaster (Robert Kurtzman, 97), Fredy Vs. Jason (Ronny Yu, 03), Jack Brooks Monster Slayer (Jon Knautz, 07).


WILLIAM FRIEDKIN Premi la Màquina del Temps

Filmografia seleccionada com a director:

Good Times (67), French Connection. Contra el imperio de la droga (The Fench Connection, 71), El exorcista (The Exorcist, 73), Carga maldita (Sorcerer, 77), A la caza (Cruising, 80), Vivir y morir en Los Ángeles (To Live and Die in L.A.,1985), Desbocado (Rampage, 88), La tutora (The Guardian, 90), Ganar de cualquier manera (Blue Chips, 94), 12 Angry Men (TV, 97), Reglas de compromiso (Rules of Engagement, 00), The Hunted (03), Bug (07).


SYD MEAD Premi la Màquina del Temps

Filmografia seleccionada com a dissenyador:

Star Trek. La película (Star Trek:The Motion Picture, 79. Robert Wise), Blade Runner (82. Ridley Scott), Tron (82. Steven Lisberger), 2010: Odisea dos (2010, 84. Peter Hyams), Cortocircuito (Short Circuit, 86. John Badham), Aliens (James Cameron, 86), Timecop (Peter Hyams, 94), Johnny Mnemonic (Robert Longo, 95), Días extraños (Strange days, 95. Kathryn Bigelow), Misión a Marte (Mission to Mars, 00. Brian DePalma), M:i:III (J.J. Abrams, 06).


ALEX PROYAS Premi la Màquina del Temps

Filmografia seleccionada com a director:

Spirits of the Air, Gremlims of the Clouds (89), El cuervo (The Crown, 94), Book of Dreams: Welcome to Crateland (curtmetratje, 94),  Dark City (98), Días de garaje (Garage Days, 02), I’m Only Looking: The Best of INXS (Vídeo documental, 04), Yo, robot (I, Robot, 04).


Go to top | AVÍS LEGAL | Sitemap | Política de privacitat | Condicions de venda
Sant Honorat, 32-34. 08870 Sitges (Barcelona) Tf. +34 93 894 99 90 · +34 671 552 188