Home » Arxius » 2008



20162015201420132012201120102009200820072006200520042003200220012000
19991998199719961995199419931992199119901989198819871986198519841983
198219811980197919781977197619751974197319721971197019691968
Sitges - 41ed. Festival Internacional de Catalunya (2/10 - 12/10)

Oficial Fantàstic

JURAT
Marina Anna Eich, Àlex Gorina, Umberto Lenzi, David Pirie, Fred Williamson

Millor Pel·lícula
Surveillance de Jennifer Lynch

Premi Especial del Jurat
Eden Lake de James Watkins

Millor Director
Kim Jee-woon per The Good, The Bad, The Weird

Millor Actor
Brian Cox per Red

Millor Actriu
Semra Turan per Fighter

Millor Guió
Alexis Alexiou per Tale 52

Millor Fotografia
Angus Hudson per The Broken

Millor Disseny de Producció
Tulé Peak per Blindness

Millors Efectes de Maquillatge
Bendit Lestang & Adrien Morot per Martyrs

Millors Efectes Especials
Jung Do-Ahn per The Good, The Bad, The Weird

Millor Banda Sonora Original
Kenji Kawai per The Sky Crawlers

Millor Curtmetratge
Next Floor de Denis Villeneuve

Menció Especial del Jurat al Curtmetratge
Centigrade de Collin Cunningham

Jurat Carnet Jove

Albert Elduque, Cristina Álvarez, Manuel Bocero, Covadonga de la Cuesta, Sergio Morera

Millor Pel·lícula FANTÀSTIC
EX AEQUO:
The Sky Crawlers de Mamoru Oshii
Vinyan de Fabrice du Welz

Millor Pel·lícula
Encarnaçaô do Demônio de José Mojica Marins

Noves Visions SEAT

JURAT
Velasco Broca, Guillermo Jure, Xavi Serra

Millor Pel·lícula
Los Bastardos d'Amat Escalante

Menció Especial
God's Puzzle de Takashi Miike

Diploma Pel·lícula No Ficció
Religulous de Larry Charles

Diploma Pel·lícula Discovery

Ramírez d'Albert Arizza

Premio Nova Autoria SGAE

JURAT
Albert Espinosa, Albert Guinovart, Àngel Quintana, Roser Aguilar

Millor Direcció
Dögg Mósesdóttir per Eyja

Millor Guió

Dea Pompa per Restaurando a Héctor

Millor Música Original
Hilmar Örn Hilmarsson & Örn Eldjàrn per Eyja

Orient Express - Casa Àsia

JURAT
Todd Brown, Xavi Sánchez Pons, Carles Arenes

Millor Pel·lícula
The Chaser de Na Hong-jin

ANIMA'T – Premio Gertie

JURAT
Todd Brown, Xavi Sánchez Pons, Carles Arenes

Millor Llargmetratge d'Animació
From Inside de John Bergin

Millor Curtmetratge d'Animació
The facts in the case of Mr. Hollow de Rodrigo Gudiño & Vincent Marcone

BRIGADOON Paul Naschy

JURAT
Juanjo Lleó, Toni Benages, Jaime Quesada

Millor curtmetratge
La Victoria de Félix de Jordi Pastor & Albert Miró

Méliès D’argent

JURAT
Diego López, Zak Kadison, Javier Gutiérrez

Méliès d'Argent a la Millor Pel·lícula Europea
Martyrs de Pascal Laugier

Méliès d'Argent al Millor Curtmetratge Europeu
Afterville de Fabio Guaglione & Fabio Resinaro

Méliès d'Or a la Millor Pel·lícula Europea
Let the Right One In de Tomas Alfredson

Méliès d'Or al Millor Curtmetratge Europeu
Of Cats & Women de Jonas Govaerts

Altres Premis

Gran Premi del Públic El Periódico de Catalunya
Millor Pel·lícula
Blindness de Fernando Meirelles


Premi de la Crítica
JURAT
Beatriz Martínez Gómez, Alejandro G. Calvo, Carlos Losilla

Premi de la Crítica Jose Luis Guarner
The Sky Crawlers de Mamoru Oshii

Premi Citizen Kane al director/a revelació
Home Movie de Christopher Denham

Go to top | AVÍS LEGAL | Sitemap | Política de privacitat | Condicions de venda
Sant Honorat, 32-34. 08870 Sitges (Barcelona) Tf. +34 93 894 99 90 · +34 671 552 188