Home » Arxius » 2012



20162015201420132012201120102009200820072006200520042003200220012000
19991998199719961995199419931992199119901989198819871986198519841983
198219811980197919781977197619751974197319721971197019691968
Sitges - 45ed. Festival Internacional de Catalunya (4/10 - 14/10)

Secció Oficial Fantàstic Competició

JURAT

Judith Colell, Denise Crosby, Lamberto Bava, Nacho Cerdà i William Lustig

 

A la millor pel·lícula fantàstica a competició:

Holy Motors, de Léos Carax

 

Premi especial del jurat:

Chained, de Jennifer Lynch

 

A la millor direcció:

Holy Motors, de Léos Carax

 

A la millor interpretació femenina:

Sightseers, a Alice Lowe

 

A la millor interpretació masculina:

Chained, a Vincent D’Onofrio

 

Al millor guió:

Sightseers, d’Amy Jump, Alice Lowe i Steve Oram

 

Als millors efectes especials:

The Viral Factor, de Yee Kwok-leung, Garrett Lam, Ho Kwan-yeung

 

A la millor fotografia:

Headshot, de Chankit Chamnivikaipong

 

Gran Premi del Públic – El Periódico de Catalunya

Millor Pel·lícula

Robot & Frank, de Jake Schreier

 

Crítica de la 45a edició

JURAT

Eulàlia Iglesias, Beatriz Martínez i Juan Manuel Freire

 

Premi José Luis Guarner:

Holy Motors, de Léos Carax

 

Menció especial del jurat de la Crítica:

Berberian Sound Studio, de Peter Strickland

 

Premi Citizen Kane al millor director novell:

Antiviral, a Brandon Cronenberg

 

Secció Noves Visions

JURAT

Julian Richards, Jaume Ripoll i Carlos Vermut

 

Premi  Noves Visions:

Rebelle, de Kim Nguyen

 

Premi “No-Ficció”:

Me @ the Zoo, de Chris Moukarbel, Valerie Veatch

 

Premi Petit Format:

Crazy & Thief, de Cory McAbee

 

Secció Casa Asia – Anima’t

JURAT

Frédéric Ambroisine, Ricardo Reparaz i Eduard Terrades

 

A la millor pel·lícula de la Secció Casa Àsia:

Dragon (Wu Xia), de Peter Ho-sun Chan

 

A la millor pel·lícula d'animació:

Okami kodomo no ame to yuki (Wolf Children), de Mamoru Hosoda

 

Al millor curtmetratge d'animació:

Fuga, de Juan Antonio Espigares

 

Méliès d’Argent

JURAT

Blai Morell, Garrick Dion i Shelagh Rowan-Legg

 

Al llargmetratge de la Secció Oficial Europeu Fantàstic a Competició:

Holy Motors, de Léos Carax

 

Al curtmetratge de la Secció Oficial Europeu Fantàstic a Competició:

Eat, de Moritz Krämer

 

Al llargmetratge de la Secció Oficial Fantàstic Panorama a Competició

Tower Block, de James Nunn, Ronnie Thompson

 

Al curtmetratge de la Secció Oficial Fantàstic a Competició:

Elefante, de Pablo Larcuen

 

Secció Brigadoon

 Paul Naschy JURAT

Denise Castro, Celia Novis i Sergi Vizcaíno, ha decidit atorgar el premi Brigadoon :

 

Al millor curtmetratge Brigadoon:

Zona de caza, de Jordi O. Romero

 

Menció especial al curtmetratge La Cruz, dirigit per Alberto Evangelio, per la seva capacitat per dur el terror domèstic al límit.

 

Carnet Jove

JURAT

Sandra Astor (presidenta), Meritxell Meya, Jaime A. Herrera, Joan Ruiz i Hèctor Prats

Premi Jurat Carnet Jove a la millor pel·lícula oficial Fantàstic Competició Sitges 45:

Antiviral, de Brandon Cronenberg

 

Millor pel·lícula de la Secció Midnight X-Treme:

Stitches, de Conor McMahon

 

SGAE - Nova Autoria

JURAT

Inés París, Sílvia Munt i Arnau Bataller

 

Millor direcció:

Carles Harillo Magnet, per El mal menor, presentat pel CECC

 

Millor guió:

Carles Harillo Magnet, per El mal menor, presentat pel CECC

 

Millor música original:

Gonzalo Perales, compositor de la banda sonora de Big red sour apple, presentat per l’ECIB

 

Mencions especials a:

Stephan Hofmann, per El crimen desorganizado, presentat per l’escola Bande à Part

Javier Sanz i Gisela Remolins, per Desvísteme, presentat per l’ESCAC

Fran Ramírez, per 1H92, presentat per la Universitat Rovira i Virgili

Go to top | AVÍS LEGAL | Sitemap | Política de privacitat | Condicions de venda
Sant Honorat, 32-34. 08870 Sitges (Barcelona) Tf. +34 93 894 99 90 · +34 671 552 188