Home » Arxius » 2013



20162015201420132012201120102009200820072006200520042003200220012000
19991998199719961995199419931992199119901989198819871986198519841983
198219811980197919781977197619751974197319721971197019691968
Sitges - 46ed. Festival Internacional de Catalunya (11/10 - 20/10)

Secció Oficial Fantàstic Competició

JURAT

Fede Álvarez, Aina Clotet, Christian Hallman, Marcelo Panozzo i Miguel Ángel Vivas

 

A la millor pel·lícula fantàstica a competició:

Borgman, d’Alex van Warmerdam

 

A la millor direcció (patrocinat per Gas Natural Fenosa):

Navot Papushado i Aharon Keshales per Big Bad Wolves 

 

A la millor interpretació femenina (patrocinat per Autolica – Mercedes Benz):

Juno Temple, per Magic Magic

 

A la millor interpretació masculina:

Andy Lau, per Blind Detective

 

Al millor guió:

James Ward Byrkit, per Coherence

 

Als millors efectes especials:

Afflicted, de Cliff Prowse i Derek Lee

 

A la millor fotografia:

Larry Smith per Only God Forgives

 

Premi especial del jurat:

Only Lovers Left Alive, de Jim Jarmusch

 

Menció especial del jurat:

Jodorowsky’s Dune, de Frank Pavich 

 

Al curtmetratge de la Secció Oficial Fantàstic a Competició (patrocinat per Fotogramas):

The Landing, de Josh Tanner

 

Menció especial Millor Música:

Haim Frank Ilfman, por Big Bad Wolves

 

Gran Premi del Públic – El Periódico de Catalunya

Millor Pel·lícula

Jodorowsky’s Dune, de Frank Pavich

 

Crítica de la 46a edició

JURAT

Marta Armengou, Alejandro G. Calvo i Gerard Alonso Cassadó.

 

Premi José Luis Guarner:

The Congress, d’Ari Folman

 

Premi Citizen Kane al millor director novell:

Upstream Color, de Shane Carruth

 

Secció Noves Visions

JURAT

Javier Chillon, Alfons Gorina i Stephanie Zacharek.

 

Premi  Noves Visions:

Halley, de Sebastián Hofmann

 

Premi “No-Ficció”:

Millius, de Zat Knutson i Joey Figueroa

 

Premi Petit Format:

Zoo, de Nikolas Pleskof

 

Premi Especial del Jurat:

Gente en Sitios, de Juan Cavestany


Secció Noves Visions Emergents - Experimenta

 

Premi Noves Visions Experimenta:

Capa caída, de Santiago Alvarado

 

Premi Noves Visions Emergents:

Escape from Tomorrow, de Randy Moore


Secció Focus Asia – Anima’t

JURAT

Xavier Catafal, Menene Grass i Cels Piñol

 

A la millor pel·lícula de la Secció Focus Àsia:

New World, de Park Hoon-Jung

 

Menció Especial de la Secció Focus Àsia:

Ugly, d’Anurag Kashyap

 

A la millor pel·lícula d'animació:

The Fake, de Yeon Sang-Ho

 

Menció Especial de la Secció Focus Àsia:

Anime Mirai, de Kazuhide Tomonaga, Toshihisa Kalya, Shinpel Mlyashita i Hiroshi Kawamata

 

Al millor curtmetratge d'animació:

Peau de chien, de Nicholas Jacket

 

Méliès d’Argent

JURAT

Fouad Challa, Miquel Fañanàs i Álvaro Iglesias

 

Al llargmetratge de la Secció Oficial Europeu Fantàstic a Competició (Méliès d’Argent):

Enemy, de Denise Villeneuve

 

Al curtmetratge de la Secció Oficial Europeu Fantàstic a Competició (Méliès d’Argent):

The Body, de Paul Davis

 

Al llargmetratge de la Secció Oficial Fantàstic Panorama a Competició:

The Colony, de Jeff Renfroe

 

Menció Especial al llargmetratge de la Secció Oficial Fantàstic Panorama a Competició:

Frankenstein’s Army, de Richard Raaphorst

 

Secció Brigadoon

JURAT

Joan Lafulla, Sam i Susana Soldado

 

Al millor curtmetratge Brigadoon:

El último onvre bibo, de Daniel Aguirre i Luna Martín

 

Carnet Jove

JURAT

Carles Carvajal (president), Vanessa Leiva, Victor Parkas i Marc Tortosa.

 

Premi Jurat Carnet Jove a la millor pel·lícula oficial Fantàstic Competició Sitges 46:

Coherence, de James Ward Byrkit

 

Millor pel·lícula de la Secció Midnight X-Treme:

100 Bloody Acres, de Colin Cairnes i Carmeron Cairnes

 

Phonetastic Mobile Sitges Film Festival

JURAT

Glòria Fernández, Mike Hostench i Diego López

Premi Phonetastic al millor curt enregistrat amb telèfon mòbil:

The Other Side, de Conrad Mess

 

Menció Especial Phonetastic al millor curt enregistrat amb telèfon mòbil:

Ecos, de Carlos J. Marín 

 

Menció Especial Phonetastic al millor curt enregistrat amb telèfon mòbil:

La boca del león, d’Alfonso García López

 

SGAE - Nova Autoria

JURAT

Lluís Arcarazo, Àlex Martínez Casanova i Mireia Ros

 

Millor direcció-realització:

Tànit Fernández i Isaac Rodríguez, per Espés, presentat per la Universitat Pompeu Fabra

 

Millor direcció-realització exaequo:

Eugenio Canevari, per Gorila baila, presentat per Bande à Part 


Millor guió:

Tànit Fernández, per Espés, presentat per la Universitat Pompeu Fabra

 

Millor guió exaequo:

Eugenio Canevari, per Gorila baila, presentat per Bande à Part


Millor música original:

Álvaro Lafuente, compositor de la banda sonora del curt Dinosaurio, presentat per l’ESCAC

Go to top | AVÍS LEGAL | Sitemap | Política de privacitat | Condicions de venda
Sant Honorat, 32-34. 08870 Sitges (Barcelona) Tf. +34 93 894 99 90 · +34 671 552 188