Home » Arxius » 2014



20162015201420132012201120102009200820072006200520042003200220012000
19991998199719961995199419931992199119901989198819871986198519841983
198219811980197919781977197619751974197319721971197019691968
Sitges - 47ed. Festival Internacional de Catalunya (3/10 - 12/10)

Secció Oficial Fantàstic Sitges 47

Premi a la millor pel·lícula: I ORIGINS, de Mike Cahill.

Premi especial del jurat: THE BABADOOK, de Jennifer Kent.

Premi a la millor direcció (patrocinat per Gas Natural Fenosa): CUB, de Jonas Govaerts.

Premi al millor actor (patrocinat per Autolica – Mercedes Benz): 

Nathan Phillips per THESE FINAL HOURS, de Zak Hilditch.

Koji Yakusho per THE WORLD OF KANAKO, de Tetsuya Nakashima.

Premi a la millor actriu: 

Essie Davis per THE BABADOOK, de Jennifer Kent.

Julianne Moore per MAPS TO THE STARS, de David Cronenberg.

Premi al millor guió: YOUNG ONES, de Jake Paltrow.

Premi a la millor fotografia: JAMIE MARKS IS DEAD, de Carter Smith.

Premi als millors efectes especials: THE SIGNAL, de William Eubank.

Premi al millor curtmetratge (patrocinat per Fotogramas): OSCAR DESAFINADO, de Mikel Alvariño. 

Menció especial:

POS ESO, de Sam.

WHAT WE DO IN THE SHADOWS, de Taika Waititi i Jemaine Clement.

A GIRL WALKS HOME ALONE AT NIGHT, d’Ana Lily Amirpour.

SPRING, de Justin Benson i Aaron Moorhead.

 

Gran Premi del Públic (patrocinat per El Periódico de Catalunya) (Secció Oficial Fantàstic en Competició)

Premi a la millor pel·lícula (atorgat per votació popular dels espectadors del Festival): WHAT WE DO IN THE SHADOWS, de Taika Waititi i Jemaine Clement.

 

Premis Secció Oficial Fantàstic Òrbita

Premi a la millor pel·lícula: HYENA, de Gerard Johnson.

Premi al millor director: COLD IN JULY, de Jim Mickle.

Menció especial: ’71, d’ Yann Demange.

 

Premis Secció Oficial Fantàstic Panorama

Premi al millor llargmetratge: THE TREATMENT, d’ Hans Herbots.

Menció especial: CREEP, de Patrick Brice.

  

Premis Méliès d’Argent

Premi al millor llargmetratge: GOODNIGHT MOMMY, de Veronika Franz i Severin Fiala.

Premi al millor curtmetratge: AUTUMM HARVEST, de Fredrik S. Hana.

  

Premis de la Crítica

Premi José Luis Guarner a la millor pel·lícula: RÉALITE, de Quentin Dupieux.

Menció Especial de la crítica: GOODNIGHT MOMMY, de Veronika Franz i Severin Fiala.

  

Premis Citizen Kane

Premi al millor director novell: A GIRL WALKS HOME ALONE AT NIGHT, d’Ana Lily Amirpour.

Menció especial: WHEN ANIMALS DREAM, de Jonas Alexander.

 

Premis Noves Visions

Premi a la millor pel·lícula de ficció: HAN GONG-JU, de Lee Su-jin.

Premi a la millor pel·lícula de no ficció: NON-FICTION DIARY, de Jung Yoon-suk.

Menció especial: THE DUKE OF BURGUNDY, de Peter Strickland.

 

Premis Focus Àsia

Premi a la millor pel·lícula: MAD SAD BAD, d’Han Ji-seung, Kim Tae-yong i Ryoo Seung-wan.

Menció especial: HWAYI: A MONSTER BOY, de Jang Joon-hwan.

 

Premis Anima’t

Premi al millor llargmetratge d’animació: THE SATELLITE GIRL AND MILK COW, de Chang Hyung-yun.

Premi al millor curtmetratge d’animació: PINEAPPLE CALAMARI, de Kasia Nalewajka.

Menció especial: DINNER FOR FEW, de Nassos Vakalis.

 

Premi Brigadoon Paul Naschy

Premi al millor curtmetratge fantàstic presentat en aquesta secció: LINE UP, d’Àlex Julià.

 

Premis Jurat Carnet Jove

Premi a la millor pel·lícula de Secció Oficial Fantàstic Sitges 47:

A GIRL WALKS HOME ALONE AT NIGHT, d’Ana Lily Amirpour.

CUB, de Jonas Govaerts.

Premi a la millor pel·lícula de la secció Midnight X-Treme: THE HOUSES OCTOBER BUILT, de Bobby Roe.

Premi Emergents: AMOR ETERNO, de Marçal Forés.

Premi Experimenta: THE TRIBE, de Myroslav Slaboshpytskiy.

 

Premis Phonetastic Sitges Mobile Film Festival

Premi al millor curtmetratge: SECTOR ZERO 4, d’Alfonso García López.

Premi del públic: INTRUSOS, d’Iván Mourin.

  

Premi Blood Window

THE STRANGER, de Guillermo Amoedo.

 

Premis SGAE Nova Autoria

Premi a la millor realització: Víctor Alonso Berbal, per PUÑO Y METAL, de la Universitat Pompeu Fabra.

Premi al millor guió: Joaquim Barceló per DINOSAURIOS, de Joaquim Barceló i Amanda Gómez, de la Universitat Ramon-Llull-Blanquerna Comunicació.

Premi pel millor música original: Alain Gómez Reglá i Luis Daniel González per PILATO, PILATO, de Roberto Russo, de l’Escola de Cinema Bande à part.

 

Premi Sitges Cine365 Film

Gerardo Herrero i Carles Torrens. 

Go to top | AVÍS LEGAL | Sitemap | Política de privacitat | Condicions de venda
Sant Honorat, 32-34. 08870 Sitges (Barcelona) Tf. +34 93 894 99 90 · +34 671 552 188