Home » Arxius » 2015



20162015201420132012201120102009200820072006200520042003200220012000
19991998199719961995199419931992199119901989198819871986198519841983
198219811980197919781977197619751974197319721971197019691968
Sitges - 48ed. Festival Internacional de Catalunya (9/10 - 18/10)
Títol Director
10 Miles to Bisbee Oriol Rigata
7 Sins
A Love Story Steven Baker
Absolutely Anything Terry Jones
Adiós tío Tom (Goodbye Uncle Tom) Gualtiero Jacopetti, Franco Prosperi
Alena Daniel di Grado
Alien inside Alfonso García López
Almost Human (Casi humanos) Joe Begos
American Guinea Pig: Bouquet of guts & gore Stephen Biro
Anabel Antonio Trashorras
And They Watched Vivian Lin
Angelica Mitchell Lichtenstein
Anomalisa Charlie Kaufman, Duke Johnson
Another World Eitan Reuven
Arcana Giulio Questi
As fábulas negras
As the Gods Will Takashi Miike
Assassination Choi Dong-Hoon
Assassination Classroom Eichiiro Hasumi
Ataque a los Titanes (Attack on Titan Part 1) Shinji Higuchi
Ataque a los Titanes 2, el fin del mundo (Attack on Titan Part 2) Shinji Higuchi
Ataque a los Titanes. La Película. Parte 1: El arco y la flecha escarlata
Ataque a los Titanes. La Película. Parte 2: Las alas de la libertad
Baahubali - The Beginning S.S. Rajamouli
Baskin Can Evrenol
Behind
Belladonna of Sadness (restaurada) Eiichi Yamamoto
Berserk III El Advenimiento
Bésame monstruo Jesús Franco
Bite (dir. Chad Archibald) Chad Archibald
Bite (dir: Alberto Sciamma) Alberto Sciamma
Black Eyes Rick Spears
Blind Sun Joyce A. Nashawati
Bloodsucking Bastards Brian James O'Connell
Bloody Winter Leonardo Pepi
Bone Tomahawk S. Craig Zahler
Bound to Vengeance José Manuel Cravioto
Brand New U Simon Pummell
Callback
Caradecaballo Marc Martínez
Carne de tu carne Carlos Mayolo
Cat Meets Dog Paul Driessen
Cemetery of Splendour Apichatpong Weerasethakul
Chasuke's Journey Sabu
Clones Rafael Bolliger
Coin Locker Girl Han Jun-hee
Consumo responsable (Nivel 7) Santiago Segura
Contracted: Phase II Josh Forbes
Cooties Cary Murnion & Jonathan Milott
Cop Car Jon Watts
Corto milenio Bea Gil
Cosmos Andrzej Zulawski
Cure
Curts d'animació a competició I
Curts d'animació a competició II
Curts fantàstics a competició I
Curts fantàstics a competició II
Curts fantàstics a competició III
Dark Star- HR Giger's World Belinda Sallin
Darkside Witches Gerard Diefenthal
Deathgasm Jason Lei Howden
Delirium
Demon Marcin Wrona
Der Nachtmahr AKIZ
Dernière Porte au Sud Sacha Feiner
Devil Makes Work Guy Soulsby
Dientes de otro
Disco Inferno Alice Waddington
Djävulen K. Prada, J. Prada
Dona i ocell Nicolás Gutiérrez Wenhammar
Downunder
Dragon Ball Z. Battle of Gods.
Dragon Ball Z: Resurrection F Tadayoshi Yamamuro
Driven Johannes Bachmann
Dyke Hard Bitte Andersson
Eaten Alive! The Rise and Fall of the Italian Cannibal Film Calum Waddell
Edmond Nina Gantz
El ataud de cristal
El beso azul
El cadáver de Anna Fritz Hèctor Hernández Vicens
El caso del señor Valdemar (Historias para no dormir) Narciso Ibáñez Serrador
El castillo de Cagliostro Hayao Miyazaki
El clan
El cumpleaños (Historias para no dormir) Narciso Ibáñez Serrador
El doble (Historias para no dormir) Narciso Ibáñez Serrador
El eslabón podrido (The Rotten Link) Valentín Javier Diment
El gigante Gigi Saul Guerrero
El gran amor del conde Drácula Javier Aguirre
El hombre puma Alberto de Martino
El libro de piedra Carlos Enrique Taboada
El monte de las brujas Raúl Artigot
El país del sexo salvaje Umberto Lenzi
El perfil de Satanás Juan Logar
El regreso (Historias para no dormir) Narciso Ibáñez Serrador
El último reloj (Historias para no dormir) Narciso Ibáñez Serrador
El viaje Glauber Fermín Sales
Elstree 1976 Jon Spira
Encuentro con la maldad (La casa 4: Witchcaft)
Endorphine André Turpin
Endtime Veronica Kedar
Enragés (Rabid Dogs) Éric Hannezo
Entertainment Rick Alverson
Erlkönig Georges Schwizgebel
Erupción atómica: Sepulcros de basalto Sergio Erro González, David Cánovas Williams
Escape from Midwich Valley PH Debiès
Especial Agències. Sessió de curtmetratges
Espectros de la cuenta atrás: La consumación de la materia en Seven
Evolution Lucile Hadzihalilovic
Experimenter Michael Almereyda
Extraordinary Tales Raúl García
Fargo (temporada 2, episodi 1)
Fear The Walking Dead (temporada 1, episodis 5 i 6 + making of) Sam Donovan
February Osgood Perkins
Female Werewolf Chris Alexander
Fiction In Fiction Humbert Campins, Ignacio Malagón
Fires on the Plain Shinya Tsukamoto
Formas de jugar Gemma Blasco
Fortitude (temporada 1, episodi 1) Sam Miller
Framed
Francesca Luciano Onetti
Frankenstein Bernard Rose
Freak out Boaz Armoni
Free Fall György Pálfi
From the Dark Conor McMahon
Fury: The tales of Ronan Pierce Kevin A. McCarthy
Gangnam Blues Yoo Ha
Garuda Power: The Spirit Within Bastian Meiresonne
Generation Z Steve Barker
German Angst
Ghost in the Shell
Ghost in the Shell Arise Border 1
Ghost in the Shell Arise Border 2
Ghost in the Shell Arise Border 3
Ghost in the Shell Arise Border 4
Ghost in the Shell Arise. La Película
Go to sleep Javier Barbera
Goddess of Love Jon Knautz
Graffiti Lluís Quílez
Green Room Jeremy Saulnier
GTFO: Get The F% Out Shannon Sun-Higginson
H. Rania Attieh, Daniel Garcia
Haman Tetsuya Okabe
Hannibal (Temporada 2 Episodi 13)
Haruko's Paranormal Laboratory Lisa Takeba
Hasta el viento tiene miedo Carlos Enrique Taboada
HCLM-Desgustació variada. Sessió de curtmetratges
Helios Longman Leung, Sunny Luk
Helix (temporada 2, episodi 1) Steven A. Adelson
Hellions Bruce McDonald
Herederos de la Bestia
High-Rise Ben Wheatley
Hitchcock/Truffaut Kent Jones
Holocausto 2000 Alberto de Martino
Home is Where Your Heart Is
House of Unconsciousness Priit Tender
Hum Bossi Baker
Humans (temporada 1, episodis 1, 2 i 3) Sam Donovan
I Am a Hero Shinsuke Sato
I am your Father Toni Bestard, Marcos Cabotà
If I Was God Cordell Barker
Ink Jamin Winans
Inner Demon Ursula Dabrowsky
Into the Forest Patricia Rozema
Jealousy David Barrera
Jeruzalem Doron Paz, Yoav Paz
Jeruzalem (No proyectable)
Jirón Christian Cueva
Journey to the Shore Kiyoshi Kurosawa
Juego de tronos. Mother's Mercy. (temporada 5, episodi 10) David Nutter
Kepler X-47 Erin Li
Knock Knock Eli Roth
Kung Fu Jungle Teddy Chen
Kung Fu Jungle
L'encenedor quàntic Pau Escribano
La brigada del inspector Bogart F.L. Morris
La bruja (The Witch) Robert Eggers
La chica que saltaba a través del tiempo
La dama del bosque maldito
La dame dans l'auto avec des lunettes et un fusil Joann Sfar
La hora del baño Eduardo Casanova
La inquilina Mar Coll
La Lisière Simon Saulnier
La mansión de Araucaima Carlos Mayolo
La miel del diablo Lucio Fulci
La muerte acaricia a medianoche Luciano Ercoli
La muerte camina con tacón alto Luciano Ercoli
La novia Paula Ortiz
La novia (no proyectable)
La novia ensangrentada Vicente Aranda
La próxima vez apuntaré al corazón (La prochaine fois je viserai le coeur) Cédric Anger
La reencarnación de la ciencia ficción (sessió de curtmetratges) Juan Bodi
Lace Crater Harrison Atkins
Las Vacaciones de Jesús y Buda
Las vampiras Jesús Franco
Last days in the Desert Rodrigo García
Le Scaphandrier (Death Dive) Alain Vézina
Le tout nouveau testament Jaco van Dormael
Les pel.licules maleïdes existeixen Sebastià D'Arbó
Les revenants (temporada 2, episodi 5)
Life Anton Corbijn
Los parecidos Isaac Ezban
Lost Soul- The Doomed Journey of Richard Stanley's Island of Dr. Moreu David Gregory
Love 3D Gaspar Noé
Love and Peace Sion Sono
Lovemilla Teemu Nikki
Ludo Nikon, Q
Macbeth Justin Kurzel
Madre de Dios Gigi Saul Guerrero
Maggie Henry Hobson
Marató Twint Peaks (temporada 1)
Marta juega sola Carlos Molinero
Martyrs The Goetz Brothers
Más negro que la noche Carlos Enrique Taboada
Me and my mates vs. the zombie apocalypse Declan Shrubb
Me quedo contigo Artemio Narro
Melania, paciente cero Óscar Martínez
Men & Chicken Anders Thomas Jensen
Mirvia Marina Gatell
Miss Hokusai Keiichi Hara
Montaje Final (making of)
Moonwalkers Antoine Bardou-Jacquet
Mr. Right Paco Cabezas
Muga Shozoku Rashad Haughton
Mune: Le gardien de la lune (3D) Alexandre Heboyan, Benoît Philippon
Musicidio Ferriol Tugues
Ne pas projeter Cristian Verardi
Near Death Experience Benoît Délépine, Gustave Kervern
Ni le ciel ni la terre (The Wakhan Front) Clément Cogitore
Night Fare Julien Seri
Nina Forever Chris Blaine, Ben Blaine
Ninja Eliminator 4: The French Connection Mathieu Berthon
Ninja Hunter Seiji Chiba
Ninja War of Torakage Yoshihiro Nishimura
Nowhere Girl Mamoru Oshii
O - The Movie Frank Aron Gardsø
O Diabo Mora Aqui (The Fostering) Dante Vescio, Rodrigo Gasparini
Office Hong Won-chan
Parasyte Takashi Yamazaki
Parasyte Part 2 Takashi Yamazaki
Partisan Ariel Kleiman
Penny Dreadful (temporada 2, episodi 1) James Hawes
Performance: Dummiens Mind Trick
Pet
Peus freds Júlia Badosa
Point Zero Arthur Cauras
Port of Call Philip Yung
Portal to Hell!!! Vivieno Caldinelli
Pourquoi j'ai pas mangé mon père (3D) (Evolution Man) Jamel Debbouze
Presentació de curts Undercurts Fascurt 2015
Presentació del fanzine Ceremonia Sangrienta #2
Proa-Catalan Films clip estrenes 2016
Prologue Richard Williams
Quijote cabalgando por el cine Javier Rioyo, Ascen Marchena
Real Humans (temporada 1, episodi 1) Harald Hamrell
Remake, remix, rip-off Cem Kaya
Replika Luc Walpoth
Restart Olga Osorio
Restoration Tim Tsiklauri
Rick & Morty (temporada 2, episodis 1 i 2)
Ryuzo and his Seven Henchmen Takeshi Kitano
Sacramento Carlos Cañeque
Saint Frankenstein Scooter McCrae
Salvación
Sant Seiya, Los Caballeros del Zodíaco, La Leyenda del Santuario.
Scherzo Diabolico Adrián García Bogliano
Schneider vs. Bax Alex van Warmerdam
Secuestro
Segon Origen Carles Porta
Sendero Lucio A. Rojas
Senseless Adrián Torres
Seven David Fincher
Seytan Metin Erksan
Shut-In David Franklin
Silente Paco Ruiz
Sirena Negra Elio Quiroga
Sirenashow Yann Goodfaith
Sister Hell Fredrik S. Hana
Skizo
Sky Sharks
Slow West John Maclean
Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini Jason Baker
Soleá, els néts dels altres catalans
Soledad Miranda, una flor en el desierto Pepe Flores, Paco Millán
Sólo eres... Aitor Hachea
Solo Finale Ingo Putze
Some Kind of Hate Adam Egypt Mortimer
Southbound
Speed Lee Sang-woo
SPL2: A Time for Consequences Soi Cheang
Strangerland Kim Farrant
Strangers in the Night Conor McMahon
Stung Benni Diez
Subotika Peter Volkart
Suicide Benny Fredman
Summer Camp Alberto Marini
Sumo Road - The Musical Ken Ochiai
Sunrise Partho Sen-Gupta
Sympathy for the Killers
Tag Sion Sono
Tales of Halloween
Tangerine Sean Baker
Taula rodona amb l'escriptor Ralph Barby
Taupes Verrier Léo
Tenebrarum Cinema
The 1000 Eyes of Dr. Maddin Yves Montmayeur
The Arti: The Adventure Begins (3D) Huang Wen-Chang
The Assassin Hou Hsiao-hsien
The Boy Craig Macneill
The Boy and the Beast Mamoru Hosada
The Chickening
The Comedy Rick Alverson
The Crimson Whale Park Hye-mi
The Cryptozoologist Vicente Mallols
The Dead Lands Toa Fraser
The Dead Room Jason Stutter
The Demolisher Gabriel Carrer
The Devil On Wheels
The Devil's Candy Sean Byrne
The Entity Eduardo Schuldt
The Face of an Angel Michael Winterbottom
The Final Girls Todd Strauss-Schulson
The Forsaken Yolanda Torres
The Frame Jamin Winams
The Gift Joel Edgerton
The Girl in the Photographs Nick Simon
The Hallow Corin Hardy
The Herd Melanie Light
The House on the Frontier
The Invitation Karyn Kusama
The Knick (temporada 2, episodi 1) Steven Soderbergh
The Leftovers (temporada 2, episodi 1) Mimi Leder
The Legend of Barney Thomson Robert Carlyle
The Listing Luke Jaden
The Maidroid No Zin-soo
The Master Riho Unt
The Mill at Calder's End Kevin McTurk
The Mind´s Eye Joe Begos
The Orchestra Mikey Hill
The Pack Nick Robertson
The Peripheral JT Seaton
The Piper Kim Gwang-tae
The Red Thunder Álvaro Ron
The Role Konstantin Lopushansky
The Royal Tailor Lee Wonsuk
The Salvation Kristian Levring
The Shelter John Fallon
The Simon's Jigsaw. Un viaje al universo de Juan Piquer Simón Luis Esquinas
The Story of Percival Pilts Janette Goodey, John Lewis
The Survivalist Stephen Fingleton
The Taking of Tiger Mountain 3D Tsui Hark
The Thief and the Cobbler Richard Williams
The Treacherous Min Kyu-dong
The Vast Landscapes - Porcelaine Stories Lea Vidakovi
The Virgin Psychics Sion Sono
The Visit Michael Madsen
The Wager Joss Maines
The Witching Hour Carl Firth
They Will All Die in Space Javier Chillon
Tokyo Grand Guignol
Tranche de campagne Hannah Letaïf
Turbo Kid Anouk Whissell, François Simard, Yoann-Karl Whissell
Turbo Kid (No proyectable)
Twenty Forty Three Eugenie Muggleton
Two Thumbs Up Lau Ho-leung
Umbra Bryn Tilly
Una noche en la guarida del ángel
Uncanny Valley Paul Wenninger
Une chance de trop (temporada 1, episodi 1)
V/H/S
V/H/S 2
Valley of Love Guillaume Nicloux
Vamp Denise Castro
Veneno para las hadas Carlos Enrique Taboada
Verano rojo
Veteran Ryoo Seung-wan
Victoria Sebastian Schipper
Vida y reflejo Julia García
Villa Nabila Syafiq Yusof
Voltaire Jan Snoekx
Vulcania José Skaf
Waste Paper Derrick Pete
We are Still Here Ted Geoghegan
We Can´t Live Without Cosmos Konstantin Bronsit
What we Become (aka Sorgenfri) Bo Mikkelsen
World of Tomorrow Don Hertzfeldt
Writers Retreat Diego Rocha
Xemeneies, fum i incerteses Isaac Carbonell i Valera
Yakuza Apocalypse: The Great War of the Underworld
Youth Paolo Sorrentino
Zero David Victori
Zimbo Juan José Media, Rita Basulto
Zombeavers (Castores zombies) Jordan Rubin
Zombi holocausto Marino Girolami
Zombis nazis 2 Tommy Wirkola
Zoom Pedro Morelli
Go to top | AVÍS LEGAL | Sitemap | Política de privacitat | Condicions de venda
Sant Honorat, 32-34. 08870 Sitges (Barcelona) Tf. +34 93 894 99 90 · +34 671 552 188