Home » Programa » Projeccions


IMPORTANT: la programació està subjecta a canvis, si us plau, esteu atents a la pàgina web i al facebook oficial del festival.

AVÍS: S'informa que alguns dels tràilers que es publiquen en aquesta secció poden contenir imatges que poden afectar la seva sensibilitat i que no resulten apropiades per a menors d'edat.

* Es recomana que consulteu la descripció de les pel·lícules abans d'adquirir les entrades.

DESCARREGA'T EL PROGRAMA DE MÀ AQUÍ


Divendres, 07 d'octubre de 2016

Auditori Meliá Sitges
Hora Títol Secció Durada Compra
09:00
  • Inauguració
91'
10:45 Sessió Escoles / A Monster Calls + Q&A
  • Sessió Especial
123'
13:30
  • OF Competició
118'
16:00
  • Òrbita
141'
19:30 Gala inauguració
  • Inauguració - curt
  • Inauguració
143'
22:45 Colossal
  • OF Competició Curts
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
135'
01:15 The Love Witch + Karaoke Crazies + The Lure
  • OF Competició Curts
  • OF Competició
  • OF Competició
  • OF Competició
338'

Retiro
Hora Títol Secció Durada Compra
08:30
  • Panorama Fantàstic
103'
10:30
  • Panorama Fantàstic
76'
12:15
  • Panorama Fantàstic
90'
14:00
  • Anima't - curts - fora de competició
  • Anima't - Sessions Especials
92'
15:45
  • Òrbita
105'
18:00
  • Òrbita
140'
20:45
  • Panorama Fantàstic
103'
22:45
  • Inauguració - curt
  • Inauguració
108'
01:00 Japan Madness
  • Panorama Fantàstic
  • Midnight X-Treme
  • Midnight X-Treme - Sessions Especials
324'

Prado
Hora Títol Secció Durada Compra
08:30
  • Noves Visions Plus
92'
10:30
  • Noves Visions Plus
78'
12:30
  • Noves Visions One
97'
14:30 Hunger Diaries
  • Sessió Especial Curts
  • Sessió Especial Curts
  • Sessió Especial
95'
16:30
  • Noves Visions Plus
92'
18:30
  • Noves Visions - Especials
  • Noves Visions - Especials
199'
22:30 Mientras ellas duermen (While the Women Are Sleeping)
  • Noves Visions - Petit format
  • Noves Visions One
122'
01:00 La Nit + Killer
  • Sessió Especial Curts
  • Midnight X-Treme
  • Midnight X-Treme
  • Midnight X-Treme - Sessions Especials
  • Midnight X-Treme
367'

Brigadoon
Hora Títol Secció Durada Compra
14:00 Homenatge Joan Bosch - La muerte llama a las diez
  • Brigadoon
87' Gratuït
16:00 Retrospectiva Red Planet Marx - The Silent Star
  • Brigadoon
95' Gratuït
18:00 Estrena Documental - Me Me Lai Bites Back: Resurrection of the Cannibal Quenn
  • Brigadoon
80' Gratuït
20:00 XXX Aniversari Secció Brigadoon - Brigadoon
  • Brigadoon
104' Gratuït
22:00 Homenatge Emma Cohen - Al otro lado del espejo
  • Brigadoon
95' Gratuït
00:00 Sitges Clàssics - Emanuelle in America
  • Brigadoon
100' Gratuït

Tramuntana Meliá Sitges
Hora Títol Secció Durada Compra
08:15
  • Òrbita
140'
11:00
  • OF Competició
108'
13:15 Mientras ellas duermen (While the Women Are Sleeping)
  • Noves Visions - Petit format
  • Noves Visions One
122'
15:45
  • OF Competició
92'
17:45
  • OF Competició
106'
20:15 Colossal
  • OF Competició Curts
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
125'
22:45
  • OF Competició
91'
01:00
  • OF Competició
  • OF Competició
180'

Sala Samsung Sitges Cocoon
Hora Títol Secció Durada Compra
11:30
  • Samsung Sitges Cocoon
2'
11:30
  • Samsung Sitges Cocoon
5'
14:00
  • Samsung Sitges Cocoon
5'
16:00
  • Samsung Sitges Cocoon
5'
16:30
  • Samsung Sitges Cocoon
6'
19:00
  • Samsung Sitges Cocoon
4'

Edifici Miramar
Hora Títol Secció Durada Compra
10:00 Star Trek The Original Series
  • Espai Miramar
11:10 Star Trek The Original Series
  • Espai Miramar
12:00 Star Trek The Original Series
  • Espai Miramar
13:00 Star Trek The Original Series
  • Espai Miramar
50'
14:00 Star Trek The Original Series
  • Espai Miramar
50'
18:00 Star Trek The Original Series
  • Espai Miramar
50'
19:00 Star Trek The Original Series
  • Espai Miramar
50'
Dissabte, 08 d'octubre de 2016

Auditori Meliá Sitges
Hora Títol Secció Durada Compra
08:15
  • OF Competició
120'
10:30
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
102'
12:30
  • OF Competició
111'
14:45
  • OF Competició
88'
16:45
  • OF Competició
96'
18:30
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
120'
20:45
  • OF Competició
113'
23:00
  • OF Competició
123'
01:15 La nit + zombi
  • OF Competició Curts
  • Midnight X-Treme
  • OF Competició
  • Midnight X-Treme
  • Midnight X-Treme
390'

Retiro
Hora Títol Secció Durada Compra
08:15
  • Panorama Fantàstic
83'
10:00
  • Panorama Fantàstic
87'
11:45
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
115'
14:00 Curts d'Animació a Competició I
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
118'
16:00
  • Panorama Fantàstic
81'
17:30
  • Òrbita
141'
20:00
  • Panorama Fantàstic
95'
22:00
  • Sitges Clàssics
142'
01:00 Karaoke Crazies + The Lure + The Love Witch
  • OF Competició Curts
  • OF Competició
  • OF Competició
  • OF Competició
348'

Prado
Hora Títol Secció Durada Compra
08:30
  • Noves Visions Plus
  • Noves Visions Plus
141'
11:30
  • Noves Visions Plus
81'
13:15
  • Anima't
120'
15:30 SGAE - Nova Autoria
  • Noves Visions - SGAE Nova Autoria
  • Noves Visions - SGAE Nova Autoria
  • Noves Visions - SGAE Nova Autoria
  • Noves Visions - SGAE Nova Autoria
  • Noves Visions - SGAE Nova Autoria
  • Noves Visions - SGAE Nova Autoria
  • Noves Visions - SGAE Nova Autoria
  • Noves Visions - SGAE Nova Autoria
  • Noves Visions - SGAE Nova Autoria
  • Noves Visions - SGAE Nova Autoria
  • Noves Visions - SGAE Nova Autoria
153'
18:45
  • Noves Visions One
97'
20:45 La propera pell + Q&A
  • Noves Visions - Especials
124'
23:00 Under the Shadow + Q&A
  • Noves Visions One
103'
01:00 Japan Madness
  • Midnight X-Treme
  • Panorama Fantàstic
  • Midnight X-Treme - Sessions Especials
329'

Brigadoon
Hora Títol Secció Durada Compra
12:00 Estrena Documental - Joe D'Amato Totally Uncut: The Horror Experience
  • Brigadoon
85' Gratuït
14:00 Sitges Clàssics - Emanuelle and the last cannibals
  • Brigadoon
92' Gratuït
16:00 Estrena Llargmetratge - La sexta alumna
  • Brigadoon
90' Gratuït
19:00 Premi Brigadoon Paul Naschy - Primer Passi
  • Brigadoon
  • Brigadoon
  • Brigadoon
  • Brigadoon
  • Brigadoon
  • Brigadoon
  • Brigadoon
75' Gratuït
21:00 Estrena Llargmetratge - Peelers
  • Brigadoon
101' Gratuït
23:00 Estrena Llargmetratge - Ibiza Undead
  • Brigadoon
100' Gratuït

Tramuntana Meliá Sitges
Hora Títol Secció Durada Compra
08:30
  • Noves Visions One
86'
10:15
  • Noves Visions - Especials
104'
12:15
  • Noves Visions One
83'
14:00
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
120'
16:15 Movistar+ Xtra - CineBasura: La Peli
  • Sessió Especial
90'
18:00 Sam Was Here
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició
123'
20:45
  • Òrbita
136'
23:15
  • OF Competició
99'
01:15 LA NIT + KILLER
  • Sessió Especial Curts
  • Midnight X-Treme
  • Midnight X-Treme
  • Midnight X-Treme
  • Midnight X-Treme - Sessions Especials
342'

Hort de Can Falç
Hora Títol Secció Durada Compra
20:00 Dragon Ball Z La Resurrección de F
  • Hort de Can Falç
100'
22:00 Miss Hokusai
  • Hort de Can Falç
90'

Espai Movistar +
Hora Títol Secció Durada Compra
12:00 Serial Sitges: Likely Stories
  • Serial Sitges - Espai Movistar +
120'
18:00 Serial Sitges: Juego de Tronos
  • Serial Sitges - Espai Movistar +
69'
20:15 #cinebasura amb Double Dragon, James Yukich
  • Espai Movistar +
96'
22:00 Marató Zombie Walk Sitges: Wyrmwood, El más allá, Extinction
  • Espai Movistar +
  • Espai Movistar +
  • Espai Movistar +
289'

Sala Samsung Sitges Cocoon
Hora Títol Secció Durada Compra
14:00
  • Samsung Sitges Cocoon
5'
16:00
  • Samsung Sitges Cocoon
5'
16:30
  • Samsung Sitges Cocoon
13'
19:00
  • Samsung Sitges Cocoon
3'

Edifici Miramar
Hora Títol Secció Durada Compra
11:00 Star Trek: The New Generation
  • Espai Miramar
45'
12:00 Star Trek: The New Generation
  • Espai Miramar
45'
13:00 Star Trek: The New Generation
  • Espai Miramar
45'
18:00 Star Trek: The New Generation
  • Espai Miramar
45'
19:00 Star Trek: The New Generation
  • Espai Miramar
105'
Diumenge, 09 d'octubre de 2016

Auditori Meliá Sitges
Hora Títol Secció Durada Compra
08:15
  • OF Competició
156'
11:15 Curts Fantàstics a competició I
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
112'
13:15
  • Òrbita
129'
15:45
  • OF Competició
137'
18:30
  • OF Competició
104'
20:30
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
102'
22:45
  • OF Competició
121'
01:00 Sam Was Here
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició
133'

Retiro
Hora Títol Secció Durada Compra
08:15
  • Panorama Fantàstic
102'
10:15
  • OF Competició
88'
12:00
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
120'
14:15
  • Anima't
108'
16:15 Beyond the Gates + Q&A
  • Panorama Fantàstic
108'
18:15
  • Òrbita
136'
20:45
  • Panorama Documenta
109'
23:00
  • OF Competició
123'
01:15
  • Panorama Fantàstic
  • Panorama Fantàstic
  • Panorama Fantàstic
279'

Prado
Hora Títol Secció Durada Compra
08:30
  • Noves Visions Plus
84'
10:15
  • Noves Visions Plus
82'
12:15 Curts d'Animació a Competició I
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
118'
14:30 El cor del pi negre + Q&A
  • Noves Visions - Curts - fora de competició
  • Noves Visions Plus
122'
17:00 Are We Not Cats + Q&A
  • Noves Visions Plus
98'
19:00 Vestigis + Q&A
  • Noves Visions Plus
101'
21:00
  • Seven Chances
98'
23:00
  • Noves Visions One
86'
01:00
  • Noves Visions Plus
  • Noves Visions Plus
  • Noves Visions Plus
245'

Brigadoon
Hora Títol Secció Durada Compra
11:00 Estrena Documental - Cròniques de misteris
  • Brigadoon
60' Gratuït
14:00 Estrena Llargmetratge - Infección zombi
  • Brigadoon
95' Gratuït
16:00 Estrena Documental - Sputnik!
  • Brigadoon
87' Gratuït
18:00 Estrena Documental - Songokumanía: El big bang del Manga
  • Brigadoon
63' Gratuït
20:00 Premi Brigadoon Paul Naschy - Segon Passi
  • Brigadoon
  • Brigadoon
  • Brigadoon
  • Brigadoon
  • Brigadoon
  • Brigadoon
  • Brigadoon
69' Gratuït
22:00 Trashorama presenta - Yor, el cazador que vino del futuro
  • Brigadoon
88' Gratuït

Tramuntana Meliá Sitges
Hora Títol Secció Durada Compra
08:15
  • Noves Visions One
103'
10:15 The Eyes of my Mother
  • Noves Visions - Petit format
  • Noves Visions One
107'
12:15
  • Noves Visions One
98'
14:15
  • Panorama - Blood Window
88'
16:00
  • OF Competició
97'
18:00 SERIAL SITGES
  • Serial Sitges
  • Serial Sitges
  • Serial Sitges
143'
20:45
  • Òrbita
97'
22:45
  • OF Competició
130'
01:15
  • OF Competició
91'

Hort de Can Falç
Hora Títol Secció Durada Compra
20:00 La chica que saltaba a través del tiempo
  • Hort de Can Falç
100'
22:00 Ring
  • Hort de Can Falç
95'

Espai Movistar +
Hora Títol Secció Durada Compra
11:00 Serial Sitges: Halcyon
  • Serial Sitges - Espai Movistar +
35'
12:00 Los invasores del espacio, Kinji Fukasaku
  • Espai Movistar +
105'
17:00 Dune, David Lynch
  • Espai Movistar +
137'

Sala Samsung Sitges Cocoon
Hora Títol Secció Durada Compra
11:30
  • Samsung Sitges Cocoon
5'
11:30
  • Samsung Sitges Cocoon
5'
14:00
  • Samsung Sitges Cocoon
6'
16:00
  • Samsung Sitges Cocoon
5'
16:30
  • Samsung Sitges Cocoon
4'
19:00
  • Samsung Sitges Cocoon
13'

Edifici Miramar
Hora Títol Secció Durada Compra
11:00 Star Trek: Deep Space Nine
  • Espai Miramar
45'
12:00 Star Trek: Deep Space Nine
  • Espai Miramar
46'
18:00 Star Trek: Deep Space Nine
  • Espai Miramar
45'
19:00 Star Trek: Deep Space Nine
  • Espai Miramar
Dilluns, 10 d'octubre de 2016

Auditori Meliá Sitges
Hora Títol Secció Durada Compra
09:45 Sessió Escoles
  • Anima't - Sessions Especials
88'
11:30
  • OF Competició
95'
13:30
  • OF Competició
89'
15:30
  • OF Competició
97'
17:30
  • OF Competició
130'
20:15
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
93'
22:15
  • OF Competició
156'

Retiro
Hora Títol Secció Durada Compra
08:30
  • Panorama Fantàstic
81'
10:15
  • OF Competició
99'
12:15
  • OF Competició
80'
14:15
  • Anima't
105'
16:15
  • Panorama Fantàstic
95'
18:15
  • Òrbita
129'
20:45
  • Panorama Fantàstic
102'
22:45
  • OF Competició
111'
01:00
  • Panorama Fantàstic
  • Panorama Fantàstic
168'

Prado
Hora Títol Secció Durada Compra
08:30
  • Noves Visions One
83'
10:15
  • Noves Visions Plus
108'
12:15
  • Anima't - Sessions Especials
106'
14:15
  • Noves Visions Plus
82'
16:15
  • Noves Visions Plus
81'
18:15 The Transfiguration + Q&A
  • Noves Visions One
118'
20:30
  • Seven Chances
104'
22:45 The Eyes of my Mother
  • Noves Visions - Petit format
  • Noves Visions One
107'

Brigadoon
Hora Títol Secció Durada Compra
15:00 Homenatge Joan Bosch - Abre tu fosa, amigo... llega Sábata
  • Brigadoon
90' Gratuït
17:00 FASCURT festival de Curtmetratges del Masnou - Undercurts 2016
  • Brigadoon
69' Gratuït
19:00 X Aniversario Mediatres - The Yellow Sea
  • Brigadoon
140' Gratuït
22:00 Japan Madness - Bloody Chainsaw Girl
  • Brigadoon
73' Gratuït
23:30 Trashorama presenta - La isla de Frankenstein
  • Brigadoon
93' Gratuït

Tramuntana Meliá Sitges
Hora Títol Secció Durada Compra
08:30
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
93'
10:30
  • Noves Visions One
103'
12:30
  • Noves Visions One
94'
14:30
  • OF Competició
102'
16:30
  • OF Competició
91'
18:30 Mon Ange
  • Sessió Especial Curts
  • OF Competició
88'
20:30
  • OF Competició
94'
22:30 Arès
  • OF Competició Curts
  • Sessió Especial Curts
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
121'
00:45
  • OF Competició
130'

Espai Movistar +
Hora Títol Secció Durada Compra
17:00 Bloodsucking Barstards, Brian James O'Connell,
  • Espai Movistar +
86'
18:30 Turbo Kid. Anouk Whissell, François Simard & Yoann-Karl Whissell
  • Espai Movistar +
93'
20:30 Lo que hacemos en las sombras, Taika Waititi
  • Espai Movistar +
86'

Sala Samsung Sitges Cocoon
Hora Títol Secció Durada Compra
11:30
  • Samsung Sitges Cocoon
11:30
  • Samsung Sitges Cocoon
5'
16:00
  • Samsung Sitges Cocoon
5'
16:30
  • Samsung Sitges Cocoon
3'
19:00
  • Samsung Sitges Cocoon
6'

Edifici Miramar
Hora Títol Secció Durada Compra
10:00 Star Trek: Voyager
  • Espai Miramar
45'
11:00 Star Trek: Voyager
  • Espai Miramar
44'
12:00 Star Trek: Voyager
  • Espai Miramar
60'
13:00 Star Trek: Voyager
  • Espai Miramar
18:00 Star Trek: Voyager
  • Espai Miramar
90'
Dimarts, 11 d'octubre de 2016

Auditori Meliá Sitges
Hora Títol Secció Durada Compra
08:15
  • OF Competició
145'
11:00 Curts Fantàstics a competició II
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
127'
13:00 Phantasm + Q&A
  • Sitges Clàssics
88'
15:00
  • OF Competició
84'
17:00
  • OF Competició
96'
19:00
  • OF Competició
104'
21:00
  • OF Competició
99'
23:00
  • OF Competició
110'
01:00 Gantz: 0 + Arès
  • OF Competició Curts
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
  • Sessió Especial Curts
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
206'

Retiro
Hora Títol Secció Durada Compra
08:15
  • Panorama Fantàstic
92'
10:00
  • OF Competició
132'
12:30 Curts Fantàstics a Competició I
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
112'
14:30 Revengeance
  • Anima't
76'
16:15
  • Òrbita
107'
18:15
  • Òrbita
97'
20:15 Herederos de la bestia + Q&A
  • Panorama - Sessions Especials
100'
22:15
  • OF Competició
156'
01:15 La Nit + Zombi
  • OF Competició Curts
  • OF Competició
  • Midnight X-Treme
  • Midnight X-Treme
  • Midnight X-Treme
380'

Prado
Hora Títol Secció Durada Compra
08:30
  • Noves Visions One
77'
10:15 Alipato - The Very Brief Life Of An Ember + Q&A
  • Noves Visions Plus
88'
12:00
  • Anima't
105'
14:00 Doroga k zvezdam + Planeta bur
  • Sitges Clàssics - Red Planet Marx
  • Sitges Clàssics - Red Planet Marx
134'
16:30
  • Noves Visions Plus
108'
18:45 If Cats Disappeared from the World
  • Noves Visions One
103'
20:45
  • Seven Chances
108'
23:00 The Greasy Strangler + Q&A
  • Noves Visions One
94'
01:00 Nit d'horror
  • Midnight X-Treme
  • Midnight X-Treme
  • Midnight X-Treme
  • Midnight X-Treme
347'

Brigadoon
Hora Títol Secció Durada Compra
15:00 Homenatge Joan Bosch - A sangre fría
  • Brigadoon
80' Gratuït
17:00 Retrospectiva Red Planet Marx - In the Dust of the Stars
  • Brigadoon
95' Gratuït
19:00 X Aniversario Mediatres - El bueno, el malo y el raro
  • Brigadoon
130' Gratuït
21:30 Premi Nosferatu: Terele Pávez - Los escondites
  • Brigadoon
84' Gratuït
23:30 Homenatge Corrado Farina - Baba Yaga
  • Brigadoon
83' Gratuït

Tramuntana Meliá Sitges
Hora Títol Secció Durada Compra
08:30
  • Noves Visions One
98'
10:30
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
75'
12:15
  • Noves Visions One
94'
14:15
  • Noves Visions One
101'
16:15
  • Noves Visions Plus
80'
18:00 SERIAL SITGES
  • Serial Sitges
  • Serial Sitges
111'
20:15
  • Òrbita
118'
22:30
  • OF Competició
128'
01:00
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
102'

Espai Movistar +
Hora Títol Secció Durada Compra
18:00 Serial Sitges: Tú, yo y el apocalipsis
  • Serial Sitges - Espai Movistar +
43'
19:00 Serial Sitges: Mr Robot
  • Serial Sitges - Espai Movistar +
41'
20:00 Serial Sitges: Timeless
  • Serial Sitges - Espai Movistar +
59'

Sala Samsung Sitges Cocoon
Hora Títol Secció Durada Compra
11:30
  • Samsung Sitges Cocoon
13'
11:30
  • Samsung Sitges Cocoon
5'
14:00
  • Samsung Sitges Cocoon
6'
16:00
  • Samsung Sitges Cocoon
5'
16:30
  • Samsung Sitges Cocoon
2'
19:00
  • Samsung Sitges Cocoon
5'

Edifici Miramar
Hora Títol Secció Durada Compra
10:00 Star Trek The Original Series
  • Espai Miramar
11:00 Star Trek The Original Series
  • Espai Miramar
12:00 Star Trek The Original Series
  • Espai Miramar
13:00 Star Trek The Original Series
  • Espai Miramar
50'
14:00 Star Trek The Original Series
  • Espai Miramar
50'
18:00 Trekkies
  • Espai Miramar
90'
Dimecres, 12 d'octubre de 2016

Auditori Meliá Sitges
Hora Títol Secció Durada Compra
08:30
  • OF Competició
99'
10:30
  • Sitges Clàssics
146'
13:30
  • OF Competició
107'
15:45
  • OF Competició
133'
18:30
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
90'
20:15
  • OF Competició
145'
23:00
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
107'
01:00
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
112'

Retiro
Hora Títol Secció Durada Compra
08:15
  • Panorama Fantàstic
84'
10:00 Phantasm Ravager + Q&A
  • Panorama - Sessions Especials
101'
12:00 Curts Fantàstics a Competició II
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
127'
14:00 Curts d'Animació a Competició II
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
129'
16:15 Ballad in Blood + Q&A
  • Panorama - Sessions Especials
120'
18:30
  • Òrbita
123'
20:45 For the Love of Spock + Q&A
  • Panorama Documenta
137'
23:15
  • OF Competició
89'
01:00
  • Panorama - Sessions Especials
  • Sitges Clàssics
174'

Prado
Hora Títol Secció Durada Compra
08:30
  • Noves Visions One
94'
10:30 Noves Visions - Petit Format
  • Noves Visions - Petit format
  • Noves Visions - Petit format
  • Noves Visions - Petit format
  • Noves Visions - Petit format
  • Noves Visions - Petit format
  • Noves Visions - Petit format
111'
12:30 Revengeance + Q&A
  • Anima't
96'
14:30
  • Sitges Clàssics - Red Planet Marx
167'
17:30 Salvación + Q&A
  • Noves Visions Plus
100'
19:15
  • Noves Visions One
103'
21:15
  • Seven Chances
83'
23:00 Equals
  • Noves Visions One
101'
01:00
  • Noves Visions One
  • Noves Visions Plus
185'

Brigadoon
Hora Títol Secció Durada Compra
12:00 Homenatge Emma Cohen - ¡Bruja, más que bruja!
  • Brigadoon
92' Gratuït
14:00 Estrena Documental - Fantasticozzi
  • Brigadoon
69' Gratuït
16:00 Premi Nosferatu: Terele Pávez - 99.9
  • Brigadoon
120' Gratuït
19:00 Estrena Llargmetratge - Blood on Melies' Moon
  • Brigadoon
115' Gratuït
22:00 X Aniversario Mediatres - Crows Zero
  • Brigadoon
129' Gratuït

Tramuntana Meliá Sitges
Hora Títol Secció Durada Compra
08:30
  • OF Competició
91'
10:30
  • Noves Visions One
102'
12:30 Antiporno
  • Noves Visions - Petit format
  • Noves Visions One
101'
14:30
  • OF Competició
84'
16:15 CLASSE MAGISTRAL: Star Trek, The Motion Picture
18:15 CLASSE MAGISTRAL: Rob Zombie & Sheri Moon
20:15
  • Òrbita
97'
22:15
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
96'
00:15
  • OF Competició
93'

Hort de Can Falç
Hora Títol Secció Durada Compra
20:00 Friends. Aventura en la isla de los monstruos
  • Hort de Can Falç
90'
22:00 SPL 2. El despertar de los dragones
  • Hort de Can Falç
120'

Espai Movistar +
Hora Títol Secció Durada Compra
11:00 Serial Sitges: Likely Stories
  • Serial Sitges - Espai Movistar +
120'
13:00 Serial Sitges: The living and dead
  • Serial Sitges - Espai Movistar +
59'
17:00 Serial Sitges: Penny Dreadful
  • Serial Sitges - Espai Movistar +
216'

Sala Samsung Sitges Cocoon
Hora Títol Secció Durada Compra
11:30
  • Samsung Sitges Cocoon
5'
11:30
  • Samsung Sitges Cocoon
5'
14:00
  • Samsung Sitges Cocoon
13'
16:00
  • Samsung Sitges Cocoon
5'
16:30
  • Samsung Sitges Cocoon
3'
19:00
  • Samsung Sitges Cocoon
4'

Edifici Miramar
Hora Títol Secció Durada Compra
11:00 Star Trek: Space Seed
  • Espai Miramar
50'
12:00 Star Trek II: The Wrath of Khan
  • Espai Miramar
113'
16:00 Star Trek: The Animated Series
  • Espai Miramar
17:00 Star Trek III: The Search for Spock
  • Espai Miramar
105'
19:00 Conferència: 50 años de Star Trek
Dijous, 13 d'octubre de 2016

Auditori Meliá Sitges
Hora Títol Secció Durada Compra
08:15
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
125'
10:45 Curts Fantàstics a competició III
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
117'
12:45
  • OF Competició
112'
14:45
  • OF Competició
93'
16:45
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
96'
18:45
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
121'
21:00
  • OF Competició
104'
23:00
  • OF Competició
118'
01:00 Tenemos la carne + Las tinieblas
  • OF Competició Curts
  • OF Competició
  • OF Competició Curts
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
229'

Retiro
Hora Títol Secció Durada Compra
08:15
  • Panorama Fantàstic
92'
10:00
  • Panorama Fantàstic
104'
12:00
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
102'
14:00 Bad Cat + Q&A
  • Anima't
106'
16:00 Bubba Ho-Tep + Q&A
  • Sitges Clàssics
113'
18:30
  • Òrbita
102'
20:15
  • Panorama Fantàstic
104'
22:15
  • OF Competició
145'
01:00
  • OF Competició Curts
  • Panorama Fantàstic
  • Panorama Fantàstic
  • OF Competició Curts
  • Panorama Fantàstic
315'

Prado
Hora Títol Secció Durada Compra
08:30
  • Noves Visions One
94'
10:15
  • Noves Visions Plus
94'
12:00 Curts d'animació a competició II
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
  • Anima't Curts
129'
14:15
  • Sitges Clàssics - Red Planet Marx
103'
16:00 Alipato - The Very Brief Life Of An Ember + Q&A
  • Noves Visions Plus
88'
18:00
  • Noves Visions One
102'
20:00
  • Seven Chances
123'
22:15
  • Noves Visions One
132'
01:00
  • Noves Visions One
  • Noves Visions Plus
175'

Brigadoon
Hora Títol Secció Durada Compra
15:00 Especial IMAGEN D.E.A.T.H. - Las cazadoras
  • Brigadoon
90' Gratuït
17:00 Especial IMAGEN D.E.A.T.H. - Degustación variada. Sessió de curtmetratges
  • Brigadoon
102' Gratuït
18:45 Especial IMAGEN D.E.A.T.H. - Santa fiesta
  • Brigadoon
75' Gratuït
20:15 Especial IMAGEN D.E.A.T.H. - HCLM-Desgustación variada. Sessió de curtmetratges
  • Brigadoon
87' Gratuït
22:00 Especial IMAGEN D.E.A.T.H. - Imagen DEATH 25 Años
  • Brigadoon
45' Gratuït
23:00 Especial IMAGEN D.E.A.T.H. - Huidas "escapes"
  • Brigadoon
90' Gratuït

Tramuntana Meliá Sitges
Hora Títol Secció Durada Compra
08:30
  • Noves Visions One
132'
11:00
  • Noves Visions One
99'
13:00
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
106'
15:00
  • Panorama Documenta
  • Òrbita
156'
18:00 SITGES COMING SOON 5'
20:00
  • Panorama - Sessions Especials
  • Òrbita
137'
23:00
  • OF Competició
94'
01:00 Terror 5 + 1974 + La valija de Benavidez
  • Panorama - Blood Window
  • Panorama - Blood Window
  • Panorama - Blood Window
256'

Sala Samsung Sitges Cocoon
Hora Títol Secció Durada Compra
11:30
  • Samsung Sitges Cocoon
2'
11:30
  • Samsung Sitges Cocoon
5'
14:00
  • Samsung Sitges Cocoon
6'
16:00
  • Samsung Sitges Cocoon
5'
16:30
  • Samsung Sitges Cocoon

Edifici Miramar
Hora Títol Secció Durada Compra
10:00 Star Trek IV: The Voyage Home
  • Espai Miramar
120'
12:15 Star Trek V: The Final Frontier
  • Espai Miramar
107'
18:00 Star Trek VI: The Undiscovered Country
  • Espai Miramar
113'
Divendres, 14 d'octubre de 2016

Auditori Meliá Sitges
Hora Títol Secció Durada Compra
08:15
  • OF Competició
118'
10:30 Dawn of the Dead - European Cut + Q&A
  • Sitges Clàssics
140'
13:15
  • OF Competició
94'
15:15
  • Òrbita
133'
17:45
  • OF Competició
97'
20:00
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
130'
22:45
  • OF Competició
123'
01:00 Nit d'acció
  • Midnight X-Treme - Sessions Especials
  • Sessió Especial Curts
  • Òrbita
  • Sessió Especial Curts
  • Sessió Especial Curts
  • Òrbita
371'

Retiro
Hora Títol Secció Durada Compra
08:30
  • Panorama Fantàstic
81'
10:15
  • OF Competició
108'
12:15
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
96'
14:15
  • Anima't
75'
16:00 The Master Cleanse + Q&A
  • Panorama Fantàstic
101'
18:15
  • Òrbita
88'
20:00
  • Panorama Documenta
112'
22:30
  • OF Competició
99'
01:00 La Nit + Freak
  • Sessió Especial Curts
  • Midnight X-Treme
  • Midnight X-Treme
  • Midnight X-Treme
267'

Prado
Hora Títol Secció Durada Compra
08:30 Noves Visions - Petit Format
  • Noves Visions - Petit format
  • Noves Visions - Petit format
  • Noves Visions - Petit format
  • Noves Visions - Petit format
  • Noves Visions - Petit format
  • Noves Visions - Petit format
96'
10:30
  • Noves Visions Plus
100'
12:30
  • Anima't
86'
14:15
  • Sitges Clàssics - Red Planet Marx
100'
16:15
  • Noves Visions One
94'
18:15
  • Noves Visions One
104'
20:45 Terrore nello Spazio + Q&A
  • Seven Chances
110'
22:45
  • Noves Visions One
99'
01:00 Marató Blood Window
  • Panorama - Blood Window
  • Panorama - Blood Window
  • Panorama - Blood Window
  • Panorama - Blood Window
324'

Brigadoon
Hora Títol Secció Durada Compra
14:00 Homenatge Joan Bosch - Regresa un desconocido
  • Brigadoon
92' Gratuït
16:00 Cine Asia - Perfect Blue
  • Brigadoon
81' Gratuït
18:00 Estrena Documental - The Unauthorized Hagiography of Vincent Price
  • Brigadoon
50' Gratuït
19:00 X Aniversario Mediatres - Confessions
  • Brigadoon
106' Gratuït
21:30 Sessió Especial - My name is Bruce/ Posesión demencial
  • Brigadoon
91' Gratuït
00:00 Estrena Llargmetratge - Knucklebones
  • Brigadoon
85' Gratuït

Tramuntana Meliá Sitges
Hora Títol Secció Durada Compra
08:30
  • OF Competició
93'
10:30
  • Noves Visions One
88'
12:30
  • Noves Visions One
99'
14:30
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
93'
16:30 SERIAL SITGES
  • Serial Sitges
  • Serial Sitges
78'
18:45 CLASSE MAGISTRAL: Bruce Campbell
  • Masterclass
  • Masterclass
69'
21:00
  • Òrbita
117'
23:15
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
90'
01:00 M-XTR: La Nit del Terror
  • Midnight X-Treme
  • Midnight X-Treme
  • Midnight X-Treme
  • Midnight X-Treme
342'

Hort de Can Falç
Hora Títol Secció Durada Compra
20:00 El jardín de las palabras
  • Hort de Can Falç
55'
22:00 Evangelion 3.33
  • Hort de Can Falç
95'

Sala Samsung Sitges Cocoon
Hora Títol Secció Durada Compra
11:30
  • Samsung Sitges Cocoon
2'
11:30
  • Samsung Sitges Cocoon
5'
14:00
  • Samsung Sitges Cocoon
4'
16:00
  • Samsung Sitges Cocoon
5'
16:30
  • Samsung Sitges Cocoon
13'
19:00
  • Samsung Sitges Cocoon
3'

Edifici Miramar
Hora Títol Secció Durada Compra
10:00
  • Espai Miramar
120'
12:00 Star Trek: First Contact
  • Espai Miramar
111'
18:00 Conferència: La Ciencia en Star Trek
20:00 Serializados Late Show
Dissabte, 15 d'octubre de 2016

Auditori Meliá Sitges
Hora Títol Secció Durada Compra
08:45
  • Cloenda
109'
11:00
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
91'
13:00
  • Anima't - Sessions Especials
120'
15:30
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
91'
17:30 Sessió sorpresa
20:15 Gala cloenda
  • Cloenda
224'
00:30 The Stakelander + Yoga Hosers + The Mermaid
  • Sessió Especial Curts
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
280'

Retiro
Hora Títol Secció Durada Compra
08:30
  • OF Competició
97'
10:30
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
95'
12:30 Curts Fantàstics a Competició III
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
  • OF Competició Curts
117'
14:30
  • Òrbita
128'
16:45
  • Panorama Fantàstic
88'
18:30
  • Anima't - Sessions Especials
120'
21:00
  • Panorama Fantàstic
90'
23:00
  • OF Competició
118'
01:15 Nit d'Acció
  • Sessió Especial Curts
  • Òrbita
  • Sessió Especial Curts
  • Òrbita
  • Sessió Especial Curts
  • Midnight X-Treme - Sessions Especials
341'

Prado
Hora Títol Secció Durada Compra
08:15
  • Noves Visions One
132'
10:45
  • Anima't
108'
12:45
  • Anima't
75'
14:30
  • Noves Visions One
103'
16:30 Entrega premis seccions paral·leles + Dearest Sister
  • Noves Visions Plus
105'
19:00
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
98'
21:00
  • Seven Chances
110'
23:00 Prevenge
  • Noves Visions - Curts - fora de competició
  • Noves Visions One
98'
01:00 La Nit + Freak
  • Sessió Especial Curts
  • Midnight X-Treme
  • Midnight X-Treme
  • Midnight X-Treme
262'

Brigadoon
Hora Títol Secció Durada Compra
12:00 Estrena Documental - Satan's Blood. Recuerdos de Escalofrío
  • Brigadoon
50' Gratuït
13:30 Presentació del fanzine Exhumed Movies - Presentació del fanzine Exhumed Movies/Killers Toons Volumen 2 60' Gratuït
15:00 Sitges Clàssics - Escalofrío
  • Brigadoon
82' Gratuït
17:00 Sessió Especial - El último guion
  • Brigadoon
22' Gratuït
18:00 Estrena Llargmetratge - Therapy
  • Brigadoon
96' Gratuït
20:00 Estrena Llargmetratge - La luz en el cerro
  • Brigadoon
90' Gratuït
22:00 Estrena Llargmetratge - Blood Room
  • Brigadoon
85' Gratuït
00:00 Estrena Llargmetratge - Bubba The Redneck Werewolf
  • Brigadoon
85' Gratuït

Tramuntana Meliá Sitges
Hora Títol Secció Durada Compra
08:15
  • OF Competició
94'
10:00
  • OF Competició
79'
11:45
  • Panorama Documenta
109'
15:30 CLASSE MAGISTRAL - Kingsglaive: Final Fantasy XV (Masterclass+Film)
  • Masterclass
171'
19:00
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
88'
21:00
  • Oficial Fantàstic - Sessions especials
93'
23:00
  • Panorama Documenta
112'
01:15 Marató Panorama
  • Panorama Fantàstic
  • Panorama Fantàstic
  • Panorama Fantàstic
  • Panorama Fantàstic
  • Panorama Fantàstic
462'

Hort de Can Falç
Hora Títol Secció Durada Compra
20:00 Doraemon Stand by me
  • Hort de Can Falç
95'
22:00 Colorful
  • Hort de Can Falç
127'

Sala Samsung Sitges Cocoon
Hora Títol Secció Durada Compra
11:30
  • Samsung Sitges Cocoon
5'
11:30
  • Samsung Sitges Cocoon
5'
14:00
  • Samsung Sitges Cocoon
3'
16:00
  • Samsung Sitges Cocoon
5'
16:30
  • Samsung Sitges Cocoon
4'
19:00
  • Samsung Sitges Cocoon
5'

Edifici Miramar
Hora Títol Secció Durada Compra
11:00 Star Trek (2009)
  • Espai Miramar
120'
13:00 Conferència: Representación en el Puente: sexo, raza y religión en Star Trek
17:00 Free Enterprise
  • Espai Miramar
120'
19:00 Galaxy Quest
  • Espai Miramar
105'
Diumenge, 16 d'octubre de 2016

Auditori Meliá Sitges
Hora Títol Secció Durada Compra
09:30 Marató Matinée Auditori
15:30 Marató Auditori

Retiro
Hora Títol Secció Durada Compra
09:30 Marató Matinée Retiro
15:30 Marató Retiro

Prado
Hora Títol Secció Durada Compra
10:30 Marató Matinée Prado
15:30 Marató Prado

Brigadoon
Hora Títol Secció Durada Compra
12:00 Cine Asia - Space Battleship Yamato
  • Brigadoon
138' Gratuït
15:00 Homenatge Joan Bosch - Los mil ojos del asesino
  • Brigadoon
82' Gratuït
17:00 Retrospectiva Red Planet Marx - Voyage to the prehistoric planet
  • Brigadoon
77' Gratuït

Tramuntana Meliá Sitges
Hora Títol Secció Durada Compra
10:30 Marató Curts
15:30 Marató Tramuntana

Edifici Miramar
Hora Títol Secció Durada Compra
11:00 Star Trek: Insurrection
  • Espai Miramar
102'
18:00 Star Trek: Nemesis
  • Espai Miramar
116'
Go to top | AVÍS LEGAL | Sitemap | Política de privacitat | Condicions de venda
Sant Honorat, 32-34. 08870 Sitges (Barcelona) Tf. +34 93 894 99 90 · +34 671 552 188