26-09-2018 12:00

Notícies

Sitges 2018: llistat de convidats

Nicolas Cage, Ed Harris, Peter Weir, John Carpenter, Tilda Swinton, M. Night Shyamalan o Pam Grier entre los invitados destacados del Festival. Consulta el llistat amb els convidats, premiats i exposicions.

 

LLISTA DE CONVIDATS SITGES 2018


PREMIATS

Gran Premi Honorífic

Peter Weir (director)

Ed Harrs (actor)

Nicolas Cage (actor)

Tilda Swinton (actriu)

M.Night Shyamalan (director)

 

Premi Màquina del Temps

Pam Grier (actriu)

Josie Ho (actriu)

Ron Perlman (actor)

 

Premi Maria Honorífica

Traci Lords (actriu)

 

Premio Nosferatu

Helga Liné (actriu)

 

JURATS:

Jurat Oficial Fantàstic

Carolina Bang (actriu, productora)

Piers Bizony (escriptor)

Fernando Navarro (guionista)

John Ajvide Lindqvist (escriptor)

Anaïs Emery (directora artística NIFF)

 

Jurat Noves Visions

Salvador Llopart (crític)

Manuel Puro (director de casting)

Martín Samper (productor)

 

Jurat Blood Window / Méliès

Leo Davis (director de casting)

Josie Ho (actriu i productora)

Fran Gayo (programador)

 

Jurat Focus Àsia – Anima’t

Julien Sévéon (escriptor)

Michael Werner (escriptor)

Adrian Devant (programador)

 

Jurat Òrbita

Kristina Klebe (actriu)

Jesús Palacios (periodista)

Christian Aguilera (escriptor)

 

Jurat Brigadoon

Josemi Beltrán (director festival)

Jaume Balagueró (director)

Loles Fanlo (programadora)

 

Jurat de la Crítica

Daniel de Partearroyo (crític)

Francisco Javier Gutiérrez (crític)

Mariana Freijomil (crítica)

 

Jurat Slatix Sitges Cocoon

Paco Plaza (director)

Zlaya Hadzic (productor, músic)

Marta Ordeig (VR especialista)

 

Blood Red Carpet

Brays Efe (actor), Martiño Rivas (actor), Sergi Cervera (actor), Laia Manzanares (actriu), Katrin Vankova (actriu), Georgina Amorós (actriu),

 

ALTRES CONVIDATS:

John Carpenter (director) – Concert Gala Cloenda

J.A.Bayona (director)

Álex de la Iglesia (director)

 

EQUIPS DE LLARGMETRATGES:

Suspiria (inauguració)

Tilda Swinton (actriu)

2001: una odisea del espacio (cloenda)

Katharina Kubrick, Jan Harlan (productor), Douglas Trumbull (F/X), Kathryn McLagan (Warner)

 

OFICIAL FANTÀSTIC COMPETICIÓ

Animal

Patricio Álvarez Casado, (productor), Maria Luisa Gutiérrez (productora)

Apostle

Gareth Evans (director), Aram Tertzakian (productor)

Aterrados

Demián Rugna (director), Fernando Diaz (productor), Laura Aguerrebehere (directora artística)

Climax

Gaspar Noe (director), Kiddy Smile (actor), Romain Guillermic (actor), Giselle Palmer (actriu), Taylor Kastle (actor), Thea Carla Schott (actriu), Alaia Alsafir (actriu), Adrien Sissoko (actor), Ashley Biscette (actriu), Tiphanie Au (actriu), Sarah Belala (actriu), Alexandre Moreu (actor), Ouattara Nebo (actor), Alou Sidibé (actor)

Ghostland

Pascal Laugier (director), Anthony d’Amario (compositor), Edoard Rig (compositor)

Keepers

Christopher Nyholm (director)

Lheure de la sortie

Sébastian Marnier (director)

Mandy

Panos Cosmatos (director), Nicolas Cage (actor), Nate Bolotin (productora)

Lazzaro Felice

Sergi López (actor)

Morto Nao Fala

Dennison Ramalho (director), Fabio Goldfarb (director artístic)

Muere, monstruo, muere

Alejandro Fadel (director)

The Unthinkable

Tarmo Hietala (actor), Johan Wahlin (coordinador)

Tous les dieux du cel

Quarxx (director)

Tumbbad

Rahi Anil Barve (director)

Summer of84

Anouk Whissell (director), Yoann-Karl Whissell (director), François Simard (director)

 

OFICIAL FANTÀSTIC DISCOVERY

Clara

Akash Sherman (director), Ari Lantos (productor)

Freaks

Adam Stein (director), Zach Lipovsky (director)

One Cut of the Dead

Harumi Shuhama (actriu), Miki Yoshida (actriu), Shinichiro Osawa (actor), Sakina Asamori (actriu), Tomokazu Yamaguchi (actor), Yu Shiraoka (actor), Kazuaki Nagaya (actor)

The Man who Killed Hitler and the Bigfoot

Robert D. Krzykowski (director), Jacki Krzykowski (productor), Joe Kraemer (compositor), Douglas Trumbull (productor)

What Keeps you Alive

Colin Minihan (director)

Zoo

Antonio Tublén (director), Alexander Brondsted (productor), Zoë Taper (actriu), Antonia Campbell-Hughes (actriu)

 

OFICIAL FANTÀSTIC FORA DE COMPETICIÓ

El año de la plaga

David Matamoros Manteca (guionista, productor), Carlos Martín Ferrera (director), Ángeles Hernandez Ibañez (productor), Ivan Massagué (actor)

Nightmare Cinema

Mick Garris (director)

Overlord

Julius Avery (director)

Superlópez

Javier Ruiz Caldera (director), Dani Rovira (actor), Julián López (actor), Álvaro Agustín (productor)

 

NOVES VISIONS

After my Death

Kim Ui-seok (director) , Lee Won-kyu (assistent direcció)

Ánimas

Laura Alvea (directora), Jose F. Ortuño (director), Olmo Figueredo (productor executiu), Chacha Huang (actriu), Clare Durant (actriu), Iván Pellicer (actor)

Bamboo Dogs

Khavn De La Cruz (director)

Ederlezi Rising

Lazar Bodroza (director)

Fonotune: An Electric Fairytale

Fabian Huebner (director), Jon Britt (director de fotografia), Guitar Wolf (actor), Yuho Yamashita (actriu), Catherine Morawitz (productor), Sven Schnell (productor), Kazushi Watanabe (actor)

Fortress os Skulls (Dokurojo)

Hiroyuki Hata (productor), Takuji Izumi (director), Tomoko Shibahara (productor)

Involution

Alyona Konstantinova (actriu), Frank Ellrich (productor), Olga Feshenko (productora)

Los últimos

Nicolás Puenzo (director)

Luz

Tilman Singer (director)

O clube dos canibais

Guto Parente (director)

Perfect

Eddie Alcazar (director), Garret Warenig (actor)

Taste of Life

Marina Anna Eich (actriu), Elisa Overzig (actriu)

The Invocation of Enver Simaku

Marco Lledó Escartín (director), Julien J. Blasche (actriu), Laert Vasili (actor), Mariana Talpalaru (actriu), Javier De Vicente (productor), Lulzim Guheli (actor), María Santolaria (directora de fotografia)

 

NOVES VISIONS - SITGES DOCUMENTA

Desenterrando Sad Hill

Guillermo De Oliveira  (director), Christopher Frayling (guionista), Luisa Cowell (productora)

 

ÒRBITA

70 Binladens

Koldo Serra (director), Nahikari Ipiña Sadaba (productor), Nathalie Poza (actriu), Hugo Silva (actor), Ana Belén Burgos, Daniel Pérez Prada (actor)

American Animals

Bart Layton (director)

Asher

Ron Perlman (actor), Marta Milans (actriu)

Believer

Lee Hae-young (director)

La sombra de la ley

Dani de la Torre (director), Michelle Jenner (actriu), Luis Tosar (actor), Ernesto Alterio (actor), Emma Lustres (productora), Borja Pena (productor), Mercedes Gamero (productor)

 

PANORAMA FANTÀSTIC

Abrakadabra

Nicolas Onetti (director), María Eugenia Rigón (actriu), Roberta Sánchez (productora), Evangelina Goitia (productora), Luis Murillo (productor)

Await Further Instructions

Johnny Kevorkian (director), Jack Tarling (productor), Gavin Williams (guionista)

Black Flowers

Martin Gooch (director), Alexandra Maddison (productora), Krista De Mille (productora, actriu), Domenica Cameron-Scorsese (actriu), Andrea Sweeney Blanco (actriu), Ron Rogge (actor), Jesús Lloveras Mora  (actor)

Cam

Dan Goldbaer (director). Issa Mazzei (guionista)

Deadtectives

Tony West (director), Nicole West

Dementia Part II

Matt Mercer (director), Mike Testin (director), Suzanne Voss (actriu), Cathy Tuttle (productora)

Parallel

Isaac Ezban (director)

The Golem

Yoav Paz (director), Doron Paz (director)

The Head

Jordan Downey (director), Kevin Stewart (productor), Chris Rygh (actor), Ricky Fosheim (productor)

St.Agatha

Seth Michaels (productor), Sara Sometti (guionista)

The Ranger

Jenn Wexler (director), Heather Buckley (productor), Sean Redliz (consultor creatiu), Amanda Grace Benitez (actriu)

The Tokoloshe

Jerome Pikwane (director)

White Chamber

Paul Raschid (director), Neville Raschid (productor), Oded Fehr (actor)

 

PANORAMA SITGES DOCUMENTA

Category III: The Untold Story of Hong Kong Exploitation Cinema

Calum Waddell (director), Naomi Holwill (productora)

Haunters: The Art of the Scare

Jon Schnitzer (director), Jinsha Moore (productora), Shar Mayer (actor), Jerry Mayer (actor)

 

ANIMA’T

Anime en femenino

Laia Portaceli (directora)

Chuck Steel

Michael Mort (director), Randhir Singh (productor)

I Want to Eat your Pancreas

Shinichiro Kashiwada (productor), Masanori Miyake (productor), Asa Shueira

Retrospectiva Victor Kubal

Rastislav Steranka (restaurador)

Tito and the Birds

Gustavo Steimberg (director)

 

MIDNIGHT X-TREME

Christmas Blood

Reinert Kiil (director), Aleksander Olai Korsnes, Olivier Alfonso (director)

Gonjiam: Haunted Asylum

Jung Bum-Shik (director), Jung Anoma, Park Sang-min

Heavy Trip

Juuso Latio (director), Jukka Vidgren (director), Joana Oiva, Tiina Tikanen, Sini Kervinen (coordinador producció), Petteri Staven (FX), Ulla Tapaninen (productora), Peppi Vidgren, Johannes Holopanien (actor), Noora Riitjoki

Incredible Violence

G.Patrick Condon (director)

Office Uprising

Lin Oeding (director), Giulia Prenna (productora)

The Axiom

Nicholas Woods (director), Hattie Smith (actriu), Taylor Flowers (actriu)

The Devils Doorway

Aislinn Clarke (directora)

The Legend of the Stardust Brothers

Makoto Tezuka (director)

The Puppet Master: The Littlest Reich

Barbara Crampton (actriu)

 

SESSIONS ESPECIALS

Bocadillo

Wismichu (Ismael Prego), Joaquín Albero (actor), David Cajal (actor), Maria Rubio (actriu)

El pionero, el cine parapsicológico de Sebastià d’Arbó

Sebastià D’Arbó (productor)

 

SEVEN CHANCES

Dream Demon - The Director's Cut

Harley Cokeliss (director)

Wolfman’s got Nards

Henry McComas (director)

Spirits of the Air, Gremlins of the Clouds

Alex Proyas (director)

 

SITGES CLASSICS

El show de Truman (una vida en directo)

Peter Weir (director), Ed Harris (actor)

Ilsa the Tigress of Siberia

Dyanne Thorne (actriu), Howard Maurer (actor)

Jackie Brown

Pam Grier (actriu), Michael Brooks (agent)

Jack Taylor: testigo del fantástico

Diego López (director)

 

SITGES CLASSICS - SLASHER

Maniac

William Lustig (director)

Martyrs

Pascal Laugier (director)

 

SERIAL SITGES

Folklore

Tkami Saitoh (actor), Yutaka Tachibana (productor), Shin Yamaguchi (productor), Chanel Xu (productor)

Las escalofriantes aventuras de Sabrina

Ross Lynch (actor), Kiernan Shipka (actriz)

Virtual Hero

Rubius (youtuber), Lolita Aldea (il·lustradora), Alexis Barroso (director)

The Walking Dead

Greg Nicotero (F/X)

Si no t'hagués conegut

Javier Beltrán (actor), Joel Bramona (actor), Berta García (actriu), Paula Malia (actriu), David Vert (actor), Muguet Fran (actor), Mercedes Sampietro (actriu), Andrea Ros (actriu)

 

BRIGADOON

Horror

Helga Liné (actriu)

Hammer Horror: The Warner Bros Years

Marcus Hearn (director)

Laurín

Roberto Sigl (actor)

Little Wizards of Oz

Luiggi Cozzi (director)

Los autómatas de la muerte

Jack Taylor (actor)

Navajeros, censores y nuevos realizadores

Rafael Robles (director)

Rabbia furiosa

Sergio Stivaletti (director)

Top Knot Detective

Aaron Mccann (director), Dominic Pearce (director), Lauren Brunswick (productor)

 

 

CURTMETRATGE (CLOENDA)

2001 Destellos en la oscuridad

Pedro González (director), Daniel González (productor executiu), Javier Morales (productor executiu), José Skaf (productor executiu), Juan Zavala (productor executiu), María José Bacallado, Ignacio Gaubert (director d'art), César Ruiz (director animació)

 

EQUIPS CURTMETRATGES (ANIMAT, NOVES VISIONS, SESSIONS ESPECIALS)

72%

Lluis Quilez (director), Sandra Travé (guionista)

Above and Below the Waves

J.Xavier Velasco (director)

A Tale of Two Sisters

Matt O’Neill (productor), Michael Bruining (coproductor), Trish Bruining (assistent montatge)

Cyborgy

Adam Zadlo (director)

Chernobyl 86

Toni Comas (director), Miguel Arjona (productor executiu), Esther Lopera (productora), Carlos García de Dios (productor)

Coda Sacra

Pol Barrós (director), Pablo Lago (director de fotografia)

Deer Boy

Katarzyna Gondek (director)

Dreams from the Ocean

Carolina Sandvik (director)

Jack Taylor: testigo del fantástico

Diego López (director)

Hana

Mai Nakanishi (director)

Héroes

Juan Pablo Zaramella (director)

Ira

Nikki Bohm (director), Francisco Valle (productor)

Lobisome

Hugo González Molero (editor), Israel González Mónico (productor), Alberto Jo Lee (actor)

Match

Toni Villazan (director), Isaac Hermo (editor)

Snaggletooth

Colin Bishop (director), Millie Kerr (productor)

Two Balloons

Vanessa Prigden (animadora)

Widdershins

Simon P.Biggs (director)

 

EQUIPS CURTMETRATGES (SECCIÓ OFICIAL FANTÀSTIC)

A Doll Distorted

Niall Shukla (director), Nicci Brighten (actriu)

Be my Guest:

David Jermyn (director)

Dead Nature

Juan Enrique Vilz (director), Ivana Heredia (vestuari)

Good Morning

Elaine Mongeon (directora)

Hair Wolf

Valerie Steimberg (productora)

Häxan

Michael Fontaine (director)

Krisis

Daniel Fibla (director), Ana Álvarez (productor)

Lo siento mi amor

Eduardo Casanova (director)

Lekaime

Xanti Rodríguez (director), Yara Vergara (productora)

La guarida

Iago de Soto (director), Alberto Sellés

La noria

Carlos Baena (director)

Le Blizzard

Álvaro Rodríguez Areny (director), Paula Peña (productora), Aida Folch (actriu)

Los homenajeadores

Rodrigo Orozco (director), Ana Paula Tavera (actriu), Daniel Díaz (editor)

Out of Water

Raúl Santos (director)

Rain Catcher

Michelle Fiascaris (director)

The Weel Turns

Kim Sang-joon (director), Sung Yun-gui (actriu)

 

EXPOSICIONS

Mil gritos en la noche

Del 4 al 14/10, al Centre Cultural Miramar

(primera planta). Entrada lliure.

Dl a Dv de 10h a 19h. Ds, Dm i festius.

De 11 a 14h i de 16h a 19h

2001 Destellos en la oscuridad. (Kubrick por dentro)

Del 4 al 14/10, en el Centre Cultural Miramar (planta baixa i 1a planta).

Entrada lliure.  Dl a Dv de 10h a 19h. Ds, Dm i festius de 11 a 14h i de 16 a 19h.

Frankestein Resuturado

Del 5 al 14/10 al Palau Maricel - Saló Blau (entrada Baluard Miquel Utrillo). Entrada lliure. Dl a Dv de 11 a 14h i de 17 a 19h. Ds, Dm i festius de 11 a 14h i de 17 a 19h.

La textura del crit

Del 4 al 14/10 al Estudi Vidal (C/ D’en Bosc, 6). Entrada lliure.

Dl a Dv de 11 a 14h i de 17 a 19h. Ds, Dm i festius de 11 a 14h i de 17 a 19h.

Psycho Killers Superstars – A Bloody Comic Tribute

Del 4 al 14/10 a la sortida de l’Auditori Meliá Sitges.

  • SECCIÓ

    PATROCINADA

    PER:

Notícies

16-10-2018 09:00

Notícies

El Festival de Sitges consolida el seu creixement

Sitges 2018 ha augmentat un 1,02% la venda d’entrades, que suposa un 15,9% en les darreres cin...

13-10-2018 14:15

Notícies

L'excitant i provocadora 'Climax' guanya a Sitges 2018

El Premi Especial del Jurat és per ‘Lazzaro Felice’, que també obté...

13-10-2018 20:20

Notícies

M. Night Shyamalan i John Carpenter signen un final d'or a Sitges 2018

La projecció de ‘2001: Una odisea del espacio’ clausura onze dies de cinema, trob...

12-10-2018 11:20

Notícies

La tradicional Marató Sorpresa desvela les seves pel·lícules

‘Bad Times at the El Royale’, ‘Illang: The Wolf Brigade’ i ‘Victor Cro...

12-10-2018 18:00

Notícies

L'encant d'Ed Harris sedueix el públic de Sitges

‘Halloween’ i ’70 Binladens’ acaparen l’atenció de la Secci&oac...

11-10-2018 19:15

Notícies

Sitges es rendeix davant la llegenda de Peter Weir

‘Overlord’, ‘Superlópez’ i ‘El año de la plaga’, p...

10-10-2018 18:25

Notícies

El premi Méliès d'or 2018 s'entrega al Festival de Sitges

‘Climax’, ‘Clanker Man’ i el director Álex de la Iglesia, guardonats...

10-10-2018 16:00

Notícies

El cinema asiàtic viu la seva jornada més gran a Sitges

Sergi López torna al Festival per presentar la faula fantàstica ‘Lazzaro Felice&...

09-10-2018 19:30

Notícies

La faula fantàstica i l'adrenalina conviuen a Sitges 2018

'Lazzaro felice' i 'Nancy' aporten visions polièdriques en la Secció Oficial, men...

08-10-2018 20:00

Notícies

'The Walking Dead' i 'The House that Jack Built' fan furor a Sitges 2018

Binge, la plataforma de VOD a través de la tecnologia del blockchain, celebra el seu acord de...

07-10-2018 20:00

Notícies

Les sèries brillen a Sitges 2018

El Festival premia la carrera de les actrius Josie Ho i Helga Liné La presentació mun...

06-10-2018 20:20

Notícies

Joves creadors de Bande à Part, la UPF i l'ECIB obtenen els Premis SGAE Nova Autoria 2018

Els guardons a la millor direcció-realització, al millor guió i a la millor m&u...

06-10-2018 22:10

Notícies

El mite de Nicolas Cage es fa realitat a Sitges

Les estrenes de ‘Mandy’, ‘Asher’ i ‘Summer of 84’ destaquen en l...

05-10-2018 20:20

Notícies

Ron Perlman i Pam Grier contagien acció i complicitat al Festival

‘Apostle’, ‘La sombra de la ley’ i ‘Climax’ han estat les tres a...

04-10-2018 22:00

Notícies

Tilda Swinton i 'Suspiria' emocionen en la primera jornada de Sitges 2018

L’actriu britànica recull el Gran Premi Honorífic en una intensa gala inaugural...

03-10-2018 11:10

Notícies

Aconsegueix la teva entrada al 'Climax' de Sitges

Gaspar Noé, el director de Climax i l’equip de la pel·lícula seran els am...