11-09-2009 0:00

Notícies

Sitges 09 tanca el line up i presenta l'espot

Sitges Festival Internacional de Cinema Fantàstic de Catalunya anuncia la programació completa. Tot i que encara queden algunes sorpreses per confirmar, com la gala de clausura, ja està a punt la llista definitiva de pel·lícules que es projectaran a SITGES 09. A continuació els títols i les seccions de cada film.

A més, per anar escalfant motors, ja pots veure l’espot de SITGES 09. Sang i acció en un anunci que no us deixarà indiferents.

INAUGURACIÓ

[REC]2. Paco Plaza i Jaume Balagueró. 2009.







SECCIÓ OFICIAL FANTÀSTIC COMPETICIÓ

ACCIDENT. Soi Cheang. 2009.
ACCIDENTS HAPPEN. Andrew Lancaster. 2009.
THE CHILDREN. Tom Shankland. 2008.
COLD SOULS. Sophie Bartes. 2009.
THE COUNTESS. Julie Delpy. 2009.
LES DERNIERS JOURS DU MONDE. Jean-Marie i Arnaud Larrieu. 2009.
DOGTOOTH (KYNODONTAS). Yorgos Lanthimos. 2009.
DORIAN GRAY. Oliver Parker. 2009.
ENTER THE VOID. Gaspar Noé. 2009.
GRACE. Paul Solet. 2009.
HEARTLESS. Philip Ridley. 2009.
HIERRO. Gabe Ibáñez. 2009.
LA HORDE. Yannick Dahan i Benjamin Rocher. 2009.
INGRID. Eduard Cortés. 2009.
KINATAY. Brillante Mendoza. 2009.
METROPIA. Tarik Saleh. 2009.
MOON. Duncan Jones. 2009.
MR. NOBODY. Jaco Van Dormael. 2009.
MUSASHI: THE DREAM OF THE LAST SAMURAI. Mizuho Nishikubo. 2009.
NE TE RETOURNE PAS. Marina de Van. 2009.
SPLICE. Vincenzo Natali. 2009.
THIRST. Park Chan-wook. 2009.
TIMER. Jac Schaeffer. 2009.
YATTERMAN. Takashi Miike. 2009.

SECCIÓ OFICIAL FANTÀSTIC PANORAMA

9. Shane Acker. EUA, 2009.
BAD LIEUTENANT: PORT OF CALL NEW ORLEANS. Werner Herzog. 2009.
CARGO. Ivan Engler i Ralph Etter. 2009.
CARRIERS. Àlex Pastor i David Pastor. 2009.
THE COLLECTOR. Marcus Dunstan. 2009.
CROWS 2. Takashi Miike. 2009.
DEAD SNOW. Tommy Wirkola. 2008.
LOFT. Erik Van Looy. 2008.
ORPHAN. Jaume Collet-Serra. 2009.
PANDORUM. Christian Alvart. 2009.
PANIQUE AU VILLAGE. Stéphane Aubier y Vincent Patar. 2009.
PARANORMAL ACTIVITY. Oren Peli. 2007.
SHADOW. Federico Zampaglione. 2009.
SOLOMON KANE. Michael J. Basset. 2009.
SORORITY ROW. Stewart Hendler. 2009.
SUMMER WARS. Mamoru Hosoda. 2009.
GEORGE A. ROMERO’S SURVIVAL OF THE DEAD. George A. Romero. 2009.
VALHALLA RISING. Nicolas Winding. 2009.
ZOMBIELAND. Ruben Fleischer. 2009.

SECCIÓ OFICIAL FANTÀSTIC PANORAMA - BRITISH FOCUS

DOGHOUSE. Jake West. 2009.
THE DESCENT: PART 2. John Harris. 2009.
THE ECLIPSE. Connor McPherson. 2009.
LESBIAN VAMPIRE KILLERS. Phil Claydon. 2008.
MALICE IN WONDERLAND. Simon Fellows. 2009.

SITGES ESPECIALS

CELDA 211. Daniel Monzón. 2009.
CLIVE BARKER'S BOOK OF BLOOD. John Harrison. 2009.
CLIVE BARKER'S DREAD. Anthony DiBlasi. 2009.
THE FROST. Ferran Audí. 2009.
THE HURT LOCKER. Kathryn Bigelow. 2008.
THE IMAGINARIUM OF DR. PARNASSUS. Terry Gilliam. 2009.
NADIE INQUIETÓ MÁS. Gustavo Leonel Mendoza. 2008.
NIGHTMARES IN RED, WHITE AND BLUE. THE EVOLUTION OF THE AMERICAN HORROR FILM. Andrew Monument. 2009.
TETSUO: THE BULLETMAN. Shinya Tsukamoto. 2009.


SITGES CLÀSSICS


ALIEN (ALIEN, EL 8. PASAJERO). Ridley Scott. 1979.
A CLOCKWORK ORANGE. Stanley Kubrick. 1971.
THE PIT AND THE PENDULUM (EL PÉNDULO DE LA MUERTE). Roger Corman. 1961.
ZOMBI 2 (NUEVA YORK BAJO EL TERROR DE LOS ZOMBIS). Lucio Fulci. 1979.

SITGES CLÀSSICS - HOMENATGE ALS 80

A NIGHTMARE IN ELM STREET (PESADILLA EN ELM STREET). Wes Craven. 1984.
GHOST BUSTERS (LOS CAZAFANTASMAS). Ivan Reitman. 1984.


SECCIÓ OFICIAL NOVES VISIONS

FICCIÓ

BRONSON. Nicolas Winding Refn. 2009.
DELIVER US FROM EVIL. Ole Bornedal. 2009.
THE FORBIDDEN DOOR. Joko Ankwar. 2009.
THE FOREST. Ashvin Kumar. 2009.
THE HOUSE OF THE DEVIL. Ti West. 2009.
INDEPENDENCIA. Raya Martin. 2009.
MORPHIA. Alexei Balabanov. 2008.
NYMPH. Pen-ek Ratanaruang. 2009.
PONTYPOOL. Bruce McDonald. 2008.
SYMBOL. Hitoshi Matsumoto. 2009.
VAN DIEMEN'S LAND. Jonathan auf der Heide. 2009.
VISAGE. Tsai Ming-liang. 2009.
WHITE LIGHTNIN’. Dominic Murphy. 2009.

NO FICCIÓ

BEST WORST MOVIE. Michael Paul Stephenson. 2009.
CROPSEY. Joshua Zeman i Barbara Brancaccio. 2008.
SON AND MOON (DIARIO DE UN ASTRONAUTA). Manuel Huerga. 2008.

DISCOVERY

1. Pater Sparrow. 2009.
AMER. Hélène Cattet i Bruno Forzani. 2009.
COLIN. Marc Price. 2008.


ORIENT EXPRESS-CASA ÀSIA


20th CENTURY BOYS - CHAPTER 2. Yukihiko Tsutsumi. 2009.
20th CENTURY BOYS - CHAPTER 3. Yukihiko Tsutsumi. 2009.
CHAW. Shin Jung-won. 2009.
GOEMON. Kazuaki Kiriya. 2009.
HAEUNDAE. Yun Je-gyun. 2009.
IP MAN. Wilson Yip Wai-shun. 2008.
MERANTAU. G. H. Evans. 2009.
VENGEANCE. Johnnie To. 2009.

ANIMA'T

FIRST SQUAD. THE MOMENT OF TRUTH. Yoshiharu Ashino, Misha Shprits i Aljosha Klimov. 2009.
GENIUS PARTY BEYOND. Mahiro Maeda, Kazuto Nakazawa, Shinya Ohira, Tatsuyuki Tanaka i Koji Morimoto. 2008.
IN THE ATTIC: WHO HAS A BIRTHDAY TODAY? Jirí Barta. 2009.
KING OF THORN. Kazuyoshi Katayama. 2009.
LASCARS (ROUND DA WAY). Albert Pereira-Lázaro i Emmanuel Klotz. 2009.

ANIMA’T NENS

MY NEIGHBOR TOTORO. Hayao Miyazaki. 1988.
THE SECRET OF KELLS. Tomm Moore i Nora Twomey. 2009.
OBLIVION ISLAND: HARUKA AND THE MAGIC MIRROR. Shinsuke Sato. 2009.
YONA YONA PENGUIN. Rintaro. 2009.

MIDNIGHT X-TREME

BLACK DYNAMITE. Scott Sanders. 2008.
THE HILLS RUN RED. Dave Parker. 2009.
BREAK. Matthias Olof Eich. 2009.
HARD REVENGE MILLY.
HARD REVENGE MILLY BLOODY BATTLE. Takanori Tsujimoto. 2008/2009.
THE HORSEMAN. Steven Kastrissios. 2008.
THE HUMAN CENTIPEDE. Tom Six. 2009.
THE LOVED ONES. Sean Byrne. 2009.
MACABRE. The MO Brothers. 2009.
RECON 2023: THE GAUDA PRIME CONSPIRACY. Christian Viel. 2009.
THE REVENANT. Kerry Prior. 2009.
SAMURAI PRINCESS. Kengo Kaji. 2008.
SMASH CUT. Lee Gordon Demarbre. 2009.
VAMPIRE GIRL VS. FRANKENSTEIN GIRL. Naoyuki Tomomatsu i Yoshihiro Nishimura. 2009.
WASTING AWAY. Matthew Kohnen. 2007.
YAMAGATA SCREAM. Naoto Takenaka. 2009.
ZONE OF THE DEAD. Milan Konjevic. 2009.

MONDO MACABRO

MAHAKAAL (THE MONSTER). Tulsi i Shyam Ramsay. 1993.
VEERANA (THE WILDERNESS). Tulsi i Shyam Ramsay. 1988.

ELS ALTRES FANTÀSTICS: IMAGINARI I AUTORIA EN EL CINEMA CATALÀ I ESPANYOL CONTEMPORANI

BRUJA, MÁS QUE BRUJA. Fernando Fernán-Gómez. 1977.
CADA VER ES... Ángel García del Val. 1981.
EL ESPÍRITU DE LA COLMENA. Víctor Erice. 1973.
EL PERRO. Antonio Isasi Isasmendi. 1977.
EL SUEÑO DEL MONO LOCO. Fernando Trueba. 1989.
LA CASA SIN FRONTERAS. Pedro Olea. 1972.
LA MADRE MUERTA. Juanma Bajo Ulloa. 1993.
LAS CRUELES. Vicente Aranda. 1969.
VAMPYRES (LAS HIJAS DE DRÁCULA). José Ramón Larraz. 1974.
VIVA LA MUERTE! AUTOPSIE DU NOUVEAU CINÉMA FANTASTIQUE ESPAGNOL. Yves Montmayeur. 2009.

SEVEN CHANCES

UN LAC. Philippe Grandrieux. 2008.
MARY AND MAX. Adam Elliot. 2008.
NUCINGEN HAUS. Raoul Ruiz. 2008.
PALERMO SHOOTING. Wim Wenders. 2008.
LA TERRE DE LA FOLIE. Luc Moullet. 2009.
LES YEUX SANS VISAGE (LOS OJOS SIN ROSTRO). Georges Franju. 1959.
YOUTH WITHOUT YOUTH. Francis Ford Coppola. 2007.

  • SECCIÓ

    PATROCINADA

    PER:

Notícies

05-03-2021 12:00

Notícies

Àngel Sala 'profana' els tabús del cinema fantàstic espanyol en un llibre aquest 2021

Profanando el sueño de los muertos d'Àngel Sala és una de les publicacions que...

16-02-2021 12:00

Notícies

SITGES 2021 OBRE LES INSCRIPCIONS DE FILMS

El Sitges – Festival Internacional de Cinema Fantàstic de Catalunya, que&nb...

30-11-2020 11:50

Notícies

L'home llop i la bèstia interior alliberada, leitmotiv de Sitges 2021

La 54a edició del SITGES - Festival Internacional de Cinema Fantàstic de Catalunya, qu...

18-10-2020 20:30

Notícies

David Lynch emociona l'Auditori a la cloenda de Sitges 2020

La projecció d’'El hombre elefante' en el seu 40è aniversari i l'entrega vi...

17-10-2020 12:00

Notícies

Palmarès 53 Sitges - Festival Internacional de Cinema Fantàstic de Catalunya

Secció Oficial Fantàstic a competició Millor pel·lícula / Mejor...

17-10-2020 20:30

Notícies

'Possessor Uncut' venç a Sitges 2020 i Paco Plaza rep el Méliès Career

Brandon Cronenberg, que el 2012 es va alçar com a millor director revelació a Sitges a...

17-10-2020 21:00

Notícies

Sitges 2020 acull la gala dels premis Méliès d'or de cinema fantàstic europeu

Els guanyadors del Méliès d'or 2020 són el llargmetratge Pelican Blood de Katri...

16-10-2020 20:00

Notícies

Kike Maíllo torna a Sitges amb la premiere mundial de 'Cosmética del enemigo'

A la sessió Blood Red Carpet, David Matamoros, Luci Lenox, Juana Acosta i Luka Peros han parl...

15-10-2020 12:00

Notícies

COMUNICAT SOBRE LES AFECTACIONS AL FESTIVAL PER L'ENTRADA EN VIGOR DEL NOU DECRET A CATALUNYA

La Fundació Sitges Festival Internacional de Cinema de Catalunya, arran del decret de mesures...

15-10-2020 14:00

Notícies

Canvis i cancel·lacions programació Sitges 2020

Arran del decret de mesures en matèria de salut pública per a la contenció del...

15-10-2020 19:30

Notícies

Tres òperes primes europees trepitgen amb força a la secció oficial a competició

'La nuée', 'Mosquito State' i 'Le dernier voyage de Paul W.R.', tres noves potents òpe...

14-10-2020 10:00

Notícies

'Este cuerpo me sienta de muerte', premiere espanyola a la sessió sorpresa de Sitges 2020

Produïda per Jason Blum, dirigida per Christopher Landon i protagonitzada per Kathryn Newton i...

14-10-2020 19:30

Notícies

La literatura i el cinema fantàstic uneixen forces a Sitges 2020

'Frontera oscura', la novel·la guanyadora del Premio Minotauro 2020 i les obres seleccionades...

12-10-2020 18:00

Notícies

Manuel de Blas, llegenda del fantàstic espanyol, segueix fent història a Sitges

'Possessor Uncut', 'Relic', 'Becky' i 'Manos torpes', entre les pel·lícules destacades...

11-10-2020 20:30

Notícies

Les personalitats úniques d'Álex de la Iglesia i Juanma Bajo Ulloa centren totes les mirades a Sitges

El dramatisme pertorbador de 'Baby' i el terror paranormal de '30 monedas' són els plats fort...

10-10-2020 20:30

Notícies

El descens als inferns de Mario Casas a 'No matarás' protagonitza el dissabte a Sitges

Oriol Tarragó rep la Maria Honorífica a Sitges per la seva dedicació al disseny...