Equip

Coneix l'equip que hi ha darrere del primer festival de cinema fantàstic i de terror del món. La cita ineludible per als cinèfils i el públic que vol gaudir de les últimes tendències i les noves tecnologies aplicades a la producció audiovisual.

Direcció

Directora de la fundació

Mònica Garcia i Massagué

Director artístic del festival

Ángel Sala

Adjunt de direcció

Diego López-Fernández

Films

Direcció de programació

Ángel Sala
Diego López-Fernández
Mònica Garcia i Massagué
Annick Mahnert
Jordi Sànchez-Navarro
Violeta Kovacsics

Comitè de selecció

Domingo López
Enrique Garcelán
Gerard Casau
Gloria Fernández
Víctor Esquirol
Xavi Sánchez-Pons

Consultors de programació

Javier Fernandez Cuarto

Seven Chances

ACCEC (Associació Catalana de la Crítica i l'Escriptura Cinematogràfica)

Anima't

Jordi Sànchez-Navarro

Brigadoon

Diego López-Fernández

Coordinació pel·lícules

Responsable
Marta Forns
Adjunta
Núria Campreciós
Maria Castan
Marina Siero

Comunicació

Making Of

Joan Puig
Lorda Crusellas
Quim Crusellas
Raquel Barrera
Robert Jové

Comunicació i premsa

Responsable de premsa
Alba Laguna
Responsable de comunicació
Marta Andreu
Responsable de materials
Beatriz Morales
Auxiliar acreditacions premsa
Ainhoa Marzol
Coordinador plataforma online
Omar Parra
Redactor
Adrián Sánchez
Coordinador Traductors
Níger Tous
Becari
Bruno Romero

Administració

Administració

Responsable
Natàlia Rey-Joly
Adjunta
Cristina Solé
Nadia Mendiola
Recepcionista
Karen Lizeth Escolar

Ticketing

Ticketing

Responsable
Àngel Mateos
Responsable d'invitacions
Marta Castelló
Responsable taquilles centre
Aina Núñez
Adjunta
Lua Roca
Josepa Molina Portí
Ginebra Codina
Coordinador auxiliar invitacions
Cesare Aceti
Auxiliar
Cruz Eveling Manzano
Pilar Gómez
Atenció al client
Guillem Garcia
Isaac Carbonell
Taquilles
Laura Surra
Atenció al client
Júlia Ferrer
Taquilles
Isaac Carbonell
Laia Vives
Auxiliar
Pilar Gómez
Taquilles
Ramón Méndez
Xavier Huete

Marketing

Marketing

Responsable
Eva Torres
Adjunt
Oriol Borràs Cima
Maria Mas

Producció

Producció

Assessor de producció
Josep "Gari" Gràcia
Eco Manager
Pere Milán
Adjunt
Edu Sentís
Responsable
Alba Gràcia
Auxiliar
Adrià Roca
Transportista
Xavier Montaner
Magatzem
Andreu Miró
Regidor Auditori
Carles Molina
Adjunt
Xavier Sentís
Regidor sala Tramuntana
Federico Alejandro Zani
Adjunta
Anna Solís
Regidor Prado
Ramon Artigas
Adjunt
Guillem García
Regidor Retiro
Axel Neumann
Adjunt
David Ramírez
Genís Hernández
Auxiliar
Enrique Cano
David Montaner
Personal Sala
Anna Baig
Regidora Brigadoon
Núria Gonzalvo
Personal sala
Carla Noguera
David Almirall
Dre Julian Wilson
Jeudiel Lorman
Jordi Grabulosa
Raimon Molinari
Francesc Piqué

Activitats paral·leles

Activitats paral·leles

Responsable
Marta Artigas
Adjunt
Marc Velasco
Adjunta
Núria Sales

Publicacions

Publicacions

Responsable
Violeta Kovacsics
Adjunt
Xavi Sánchez-Pons
Redacció
Maria Adell
Toni Junyent
Andreu Martínez
Fotògraf
Miguel Ángel Chazo

Industry

Sitges Industry

Responsable
Patrícia Salvatierra
Adjunt
Julen Alcoba
Auxiliar
María Sangalli

Relacions públiques

Relacions públiques

Responsable
Eloy Calvo
Coordinadora
Ares Rubio
Berta García (Industry)
Adjunta rooming
Paula Soriano
Acreditacions
Marian López
Secretari jurat
Adrià Guxens

Relacions públiques

Laia Falp
Luca Di Leonardo
Mari Pérez
Mar Guerrero
Presentadors
Dafnis Balduz
Melina Matthews

Talent

Talent

Responsable
Aram Garriga
Coordinadora
Laura Cadena

Protocol

Protocol

Responsable
Ernesto Pascual
Adjunta
Meritxell Lastra

Transport

Transport

Responsable
Dani Arbonés
Adjunt
Sergio Garófano
Conductor
Calan Farme
Daniel Sáez
Josep Boadas
Lluís Artigas
Jordi Chercoles
Alejandro (Alex) Rodriguez
Pau Serra

Voluntaris

Voluntaris

Responsable
Owen John Holden
Adjunta
Marina Berlanga