17-10-2020 12:00

Notícies

Palmarès 53 Sitges - Festival Internacional de Cinema Fantàstic de Catalunya

Secció Oficial Fantàstic a competició

Millor pel·lícula / Mejor película / Best Feature Length Film
Possessor Uncut (Brandon Cronenberg) 

Premi especial del jurat / Premio especial del jurado / Special Jury Prize  
La nuée de/by Just Philippot     

Millor direcció / Mejor dirección / Best Direction 
(sponsored by Moritz)
Brandon Cronenberg (Possessor Uncut)

Menció a la direcció / Mención a la dirección / Mention to the Direction
Natalie Erika James (Relic)

Millor interpretació masculina / Mejor interpretación masculina / Best Actor
(sponsored by Vilamòbil)
Grégoire Ludig & David Marsais (Mandibules)

Millor interpretació femenina / Mejor interpretación femenina / Best Actress
(sponsored by So de Tardor)
Suliane Brahim (La nuée)

Menció a la interpretació femenina / Mención a la interpretación femenina  / Mention to the Best Actress
Marin Ireland (The Dark and The Wicked)

Millor guió / Mejor guion / Best Screenplay
(sponsored by Fundació "la Caixa" & CaixaBank)
Márk Bodzsár, Juli Jakab & István Tasnádi (Comrade Drakulich)

Millors efectes especials / Mejores efectos especiales / Best Special Effects
(sponsored by Kelonik & Antaviana)
Maks Naporowski, Filip Jan Rymsza, Dariush Derakhshani (Mosquito State)

Millor fotografia / Mejor fotografía / Best Photography  
Tristan Nyby (The Dark and The Wicked)

Millor música / Mejor música / Best Music
Bingen Mendizábal & Koldo Uriarte  (Baby)

Gran Premi del públic a la millor pel·lícula / Gran Premio del público a la mejor película / Audience Award Best Motion Picture         
(sponsored by La Vanguardia)
La vampira de Barcelona (Lluís Danés)

Millor curtmetratge de gènere fantàstic / Mejor cortometraje de género Fantástico / Best Fantastic Genre Short Film   
(sponsored by Fotogramas)
The Luggage (Yi-fen Tsai)

Menció al curtmetratge / Mención al  cortometraje / Mention to the Short Film
Rutina: La prohibición (SAM)


Noves Visions

Millor pel·lícula / Mejor película / Best Feature Film
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To (Jonathan Cuartas)

Menció a la pel·lícula / Mención a la película / Mention to the Film 
El elemento enigmático (Alejandro Fadel)

Millor direcció / Mejor dirección / Best Direction 
Laura Casabé (Los que vuelven)

Millor curt Noves Visions Petit Format / Mejor corto Noves Visions Petit Format / Best Noves Visions Petit Format Short       
Luz Distante - Parte 1, Les desventurades (Santiago Reale)


Midnight X-treme

Premi del públic a la millor pel·lícula / Premio del público a la mejor película / Audience Award Best Motion Picture
The Queen of Black Magic (Kimo Stamboel)


Sitges Documenta

Premi a la millor pel·lícula / Premio a la mejor película / Award Best Motion Picture      
Ivan, O Terrível (Mario Abbade)


Blood Window

Premi Blood Window / Premio Blood Window / Blood Window Award
Marea alta (High Tide) de/by Verónica Chen


Jurat de la Crítica

Premi de la Crítica José Luis Guarner / Premio de la Crítica José Luis Guarner / José Luis Guarner Critic's Award  
Teddy (Ludovic Boukherma & Zoran Boukherma)         

Premi Citizen Kane a la direcció revelació / Premio Citizen Kane a la dirección revelación / Citizen Kane Award for Best New Direction  
Jonathan Cuartas (My Heart Can't Beat Unless You Tell It To)

Méliès d'Argent

Premi al Millor Curtmetratge /Premio al Mejor Cortometraje / Award for Best Short Film
Dar-dar

Premi a la Millor Pel·lícula/ Premio a la Mejor Película / Award for Best Feature Film
Le dernier voyage de Paul W.R

Carnet JOVE

Premi Jurat Carnet Jove al millor llargmetratge de gènere fantàstic / Premio Jurado Carnet Jove al mejor largometraje de género fantástico / Carnet Jove Award for Best Fantasy Genre Feature Film        
She Dies Tomorrow (Amy Seimetz)       

Premi al millor llargmetratge d’animació / Premio al mejor largometraje de animación / Award for Best Animated Feature Film     
Seven Days War (Yuta Murano)

Premi al millor curtmetratge d’animació / Premio al mejor cortometraje de animación / Award for Best Animated Short Film
Red Rover (Astrid Goldmisth)


Brigadoon

Premi Brigadoon Paul Naschy / Premio Brigadoon Paul Naschy / Paul Naschy Brigadoon Award     
Horrorscope (Pol Diggler)

  • SECCIÓ

    PATROCINADA

    PER:

Notícies

08-03-2022 12:00

Notícies

Mary Harron Interview

Interview by Alicia Reginato, Head of Talent for the Sitges IFFFC You’ve h...

01-03-2022 12:00

Notícies

Les peces que vulguin participar a Sitges 2022 ja es poden inscriure

  El Sitges – Festival Internacional de Cinema Fantàstic de C...

25-11-2021 11:15

Notícies

La 'Semana Sitges' torna a Argentina

Coorganitzat per l'INCAA (Argentina) i el Sitges - Festival Internacional de Cinema Fantà...

19-11-2021 10:40

Notícies

Sitges participa a Ventana Cinéfila, que apropa el cinema a més de 200.000 espectadors

En el marc de la celebració del Festival de Huelva, s'ha celebrat aquest dijous una trobada d...

26-10-2021 11:00

Notícies

El Festival de Sitges supera els 100.000 assistents en la seva 54a edició

Ja hi ha dates pel Sitges 2022, que es celebrarà del 6 al 16 d’octubre Sitges ha torna...

17-10-2021 22:00

Notícies

Sitges 2021 homenatja Carlos Saura a la cloenda i estrena el seu curtmetratge 'Goya 3 de mayo'

'Silent Night', guanyadora del premi del públic de la Secció Oficial Fantàstic&...

16-10-2021 14:40

Notícies

Palmarès Sitges 2021: 'Lamb', millor pel·lícula de Sitges 2021

SECCIÓ OFICIAL FANTÀSTIC A COMPETICIÓ / SECCIÓN OFICIAL FANTÀ...

16-10-2021 19:15

Notícies

El jurat oficial de Sitges 2021 premia 'Lamb' com a Millor pel·lícula de la 54a edició

Lucile Hadzihalilovic rep el premi Méliès Career i la secció Brigadoon recon...

15-10-2021 18:10

Notícies

Sitges encara la recta final amb el premi Màquina del Temps a Neill Blomkamp

El Festival amplia l’aforament de sales fins al 100% a partir d’aquest divendres 15 d...

14-10-2021 12:00

Notícies

La premiere espanyola de 'DASHCAM' de Rob Savage, pel·lícula sorpresa de Sitges 2021

El director de la sonada ‘Host’ de 2020 torna a Sitges amb la seva tercera obra, DASHCA...

14-10-2021 16:45

Notícies

Alice Krige i Nick Antosca, premiats amb la Màquina del Temps de Sitges 2021

Els directors de ‘Luzifer’ (Peter Brunner) i ‘Sound of Violence’ (Alex No...

12-10-2021 20:50

Notícies

Sitges arriba al seu equador amb la desincronitzada 'Tres' i el terror noruec de 'The Innocents'

Una jornada més, el cinema estatal pren protagonisme amb la presentació del segell...

11-10-2021 11:30

Notícies

El Festival de Sitges s'uneix a Profestivales21

En el marc de la celebració del Festival de Sitges, el primer festival de cinema fantà...

11-10-2021 19:15

Notícies

Michael Myers torna a Sitges el dia de la premiere mundial d''El páramo'

‘Beyond the Infinite Two Minutes’, ‘Limbo’ i ‘Eight for Silver&rsqu...

10-10-2021 19:15

Notícies

El Gran Premi Honorífic a Mamoru Hosoda i la demencial 'Mad God' de Phil Tipett situen l'animació a l'epicentre de Sitges

Els realitzadors Rodrigo Sorogoyen, Paula Ortiz, Rodrigo Cortés i Paco Plaza han presentat...