26-09-2019 13:00

Notícies

Sitges 2019: llistat de convidats

Sam Neill, Patrick Wilson, Aaron Paul, Maribel Verdú, Nikolaj Coster-Waldau, Asia Argento o Pupi Avati, entre els convidats destacats de la 52a edició

 

CONVIDATS SITGES 2019

PREMIATS

Gran Premi Honorífic
Sam Neill (actor)

Premi Màquina del Temps
Patrick Wilson (actor)
Charles Band (director i productor)
Javier Botet (actor)
Maribel Verdú (actriu)

Premi Nosferatu
Pupi Avati (director)

Méliès Career Award
Asia Argento (actriu i directora)

Premi Honorífic a tota una carrera
Luis Gasca (escriptor, expert en còmic)

JURATS

Jurat Oficial Fantàstic
Anurag Kashyap (director)     
Alan Jones (crític i escriptor especialitzat en fantàstic)
Mary Jo Markey (muntadora)
Nancy Bishop (directora de càsting)

Jurat Noves Visions / Focus Àsia
Antoine Waked (programador)
Luciano Sovena (advocat de cinema)
Bárbara Santa-Cruz (actriu)

Jurat Blood Window / Méliès / Òrbita
Xavier Lezcano (programador)          
Consuelo Holtzer (programadora)
Stéphane Foenkinos (director de càsting)

Jurat Brigadoon
Caye Casas (director)
Diana Santamaria (distribuïdora)
Rocío Moreno (programadora)

Jurat de la Crítica
Mar Canet (crítica)
Javier Parra (crític)
Javi Cózar (crític)

Jurat Sitges Cocoon
Daniel Cohen (programador)
Albert Pintó (director)
Isadora Garcia (professora i investigadora acadèmica)

Jurat Mèliés d'Or
Jordi Sánchez-Navarro (professor i crític)
Desirée de Fez (crítica)
Xavier Sánchez Pons (crític)

CONVIDATS / SESSIONS ESPECIALS

Il Signor Diavolo
Pupi Avati (director)                    

El Camino: una película de Breaking Bad
Aaron Paul (actor)                  

Eyes Wide Shut
Katharina Kubrick (representant)       

Johnnie To (director)

INAUGURACIÓ
En la hierba alta (In the Tall Grass)
Patrick Wilson (actor), Vincenzo Natali (director), Steve Hoban (productor)              

CLOENDA
The Vigil
Keith Thomas (director), Adam Margules (productor) 

Blood Red Carpet
Claudia Trujillo (actriu), David Solans (actor), Pol Monen (actor), Mireia Oriol (actriu)

OFICIAL FANTÀSTIC COMPETICIÓ

Achoura
Talal Selhami (director)

Adoration
Fabrice Du Welz (director)     

Amigo
Óscar Martin (director), Elena Muñoz (productora), Javier Botet (actor), David Pareja (actor)

The Antenna
Orçun Behran (director)

Bacurau
Juliano Dornelles (director)

The Cleansing Hour
Damien Leveck (director), Natalie Leveck (productora), Steve Nordseth (productor executiu), Judy Nordseth (productora executiva), Alix Angelis (actriu)

Color Out Of Space
Richard Stanley (director), Josh Waller (productor)    

Cuerdas
José Luis Montesinos (director), Arturo Mendiz (productor), Paula Del Río (actriu), Miguel Angel Jenner (actor), Carles Pastor (productor), Marc Zumbach (director de fotografia), Jordi Aguilar (actor), Iakes Blesa (guionista)

Daniel Isn't Real
Adam Egypt Mortimer (director)         

Her Blue Sky
Tatsuyuki Nagai (director),  Genki Kawamura (productor),  Ryo Yoshizawa (actor de veu) i Riho Yoshioka (actor de veu)

El hoyo
Galder Gaztelu-Urrutia (director), Ivan Massagué (actor), Antonia San Juan (actriu), Emilio Buale (actor), David Matamoros (productor), Carlos Juárez (productor), Ángeles Hernández (productora), Raquel Perea (productora)    

J'ai perdu mon corps (I Lost My Body)
Jérémy Clapin (director)         

The Lodge
Severin Fiala (director), Veronika Franz (directora)    

Luz
Juan Diego Escobar (director), Andrés Gómez D. (productor), Jim Muñoz (actor), Yuri Vargas (actriu), Conrado Osorio (actor)

The Nest
Roberto De Feo (director), Edoardo Rossi (actor), Francesca Cavallin (actriu), Justin Korovkin (actor), Ginevra Francesconi (actriu), Gabriele Falseta (actor), Davide Novelli (productor)     

Paradise Hills
Alice Waddington (directora), Adrián Guerra (productor), Nuria Valls (productora)   

Pelican Blood
Katrin Gebbe (directora)

The Room
Christian Volckman (director), Olga Kurylenko (actriu)

Samurai Marathon
Bernard Rose (director)

Suicide Tourist
Jonas Alexander Arnby (director), Nikolaj Coster-Waldau (actor), Rasmus Birch (guionista), Niels Thastum (director de fotografia), Mikkel Hess (compositor), Eva Jakobsen (productora), Katrin Pors (productora)   

Syncrhronic
Aaron Moorhead (director), Justin Benson (director), David Lawson (productor)       

Ventajas de viajar en tren
Aritz Moreno (director), Juan Gordon (productor), Merry Colomer (productora), Leire Apellaniz (productora), Belén Cuesta (actriu), Javier Botet (actor), Luis Tosar (actor), Ernesto Alterio (actor), Macarena Garcia (actriu), Javier Godino (actor), Stéphane Mangin (actriu), Pilar Benito (productora executiva)       

Vivarium
Lorcan Finnegan (director), Brunella Cocchiglia (productora), Garret Shanley (guionista)     

OFICIAL FANTÀSTIC FORA DE COMPETICIÓ

Lux Aeterna

Gaspar Noé (director)

Memory - The Origins Of Alien / Leap Of Faith
Alexandre Philippe (director)  

Sesión salvaje
Paco Limón (director), Julio César Sánchez (director), Enrique López Lavigne (productor), Fernando Esteso (actor)

ÒRBITA

4x4
Mariano Cohn (director), Gastón Duprat (productor), Peter Lanzani (actor)

El asesino de los caprichos    
Gerardo Herrero (director), Mariela Besuievsky (productora), Maribel Verdú (actriu), Aura Garrido (actriu), Daniel Grao (actor)

The Gangster, The Cop, The Devil
Won-Tae Lee (director), Moo-Yul Kim (actor), Billy Acumen (productor), Aeree Yoon (actriu), Kang-Ho Seo (coproductor) 

Huachicolero
Annick Manhert (productora)

La jauría
Carlos Martin Ferrera (director), David Canelo (productor), Liah O'prey (actriu), Adam Quintero (actor), Ferran Vilajosana (actor), Carlus Fàbrega (actor),  

Legado en los huesos
Fernando González Molina (director), Marta Etura (actriu), Imanol Arias (actor), Francesc Orella (actor), Mercedes Gamero (productora), Adrian Guerra (productor), Nuria Valls (productora), Peter Nadermann (productor), Rosa Pérez (productora), Carolina Guillamas (productora)    

Once Upon A Time In London
Simon Rumley (director)        

NOVES VISIONS

An American Satan
Aram Garriga (director), Xavi Prat (coguionista), Benet Román (director de fotografia), Inga Arutyunyan (directora de producció), Carles Torras (productor executiu), Alf Wahlgren (coproductor), Adam Cardone (actor), Diego Rodriguez (coproductor), Zlaya Loud (disseny de so)

Breve historia del planeta verde
Constanza Sanz Palacios (productor), Anibal Garisto (productor), Cosimo Santoro (productor), Marius Gabriel Stancu (productor)

Cosmic Candy
Rinio Dragassaki (director), Yannis Veslemes (productor)

Dancing Mary
SABU (director), Naoto (actor), Ryo Ishibashi (actor)

The Forest of Love
Kippei Shiina (actor), Hiroshi Muto (productor)

Harpoon
Rob Grant (director), Emily Tyra (actriu)

Jesus Shows You The Way To The Highway
Miguel Llansó (director), Guillermo Llansó (actor), Agustín Mateo (actor), Paddy Eason (vfx), Finn Eason (vfx), Meseret Argaw (productor), Daniel Taye Workou (productor), Rasselas Lakew (productor)

The Long Walk
Mattie Do (directora)  

Mope
Kelly Hayes (productora), Lucas Heyne (director)

Punto muerto (Dead End)
Magalí Nieva (productora)

Starfish
A.T. White (director), Alberto Bañares (director de fotografia)

Verotika
Glenn Danzig (director), James Cullen (productor), Jarret Furst (productor)

PANORAMA FANTÀSTIC

Antrum: The Deadliest Film Ever Made
Michael Laicini (director), David Amito (director), David Bond (productor)

The Beach House
Jeff Brown (director), Sophia Lin (productora), Shannon Doherty (productora associada)

Crímenes imposibles
Hernán Findling (director), Federico Bal (actor), Gabriel Lahaye (productor)

Darlin'
Pollyanna Mcintosh (directora), Halyna Hutchins (directora de fotografia), Andrew Smetek (disseny de so)

The Deeper You Dig
Toby Poser (directora)           

En el pozo      
Bernardo Antonaccio (director), Rafael Antonaccio (director), Clara Charlo (productora), Paula Silva (actriu), Augusto Gordillo (actor), Rafael Beltrán (actor), Luis Pazos (actor), Federico Moreira (disseny de so), Magdalena Schinca (editora), Javier Devincenzi (editor)

Snatchers
Stephen Cedars (director), Benji Kleiman (director), Scott Yacyshyn (guionista), Eric Fisher (productor), Scott Hinckley (productor), Elii Legerski (productora), Gabrielle Elyse (actriu), JJ Nolan (actriu), Mary Nepi (actriu)

The Shed
Frank Sabatella (director), Peter Block (productor)

Super Me
Zhang Chong (director), Liu Bo (productor)

El psicópata, crónica de un caso sin resolver (panorama sessions especials)
Estefani Cépedes (directora)

ANIMA’T

Her Blue Sky
Tatsuyuki Nagai (director), Mari Okada (guionista), Masayoshi Tanaka (disseny de personatges), Genki Kawamura (producció), Ryo Yoshizawa  (actor de veu), Riho Yoshioka (actor de veu)

MIDNIGHT X-TREME

Alone
T. Patman Thomas (productor), Yulia Klass (actriu), James Cullen (director)

The Black String
Brian Hanson (director, coguionista i productor), Yani Navas-Hanson (productor associat)

The Furies
Tony D'aquino (director), Airlie Dodds (actriu)

Ghost Master
Paul Young (director)

Infección
Flavio Pedota (director), Rubén Guevara (actor), Eduardo R. Servello (director de fotografia), Francisco Bugallo (disseny de producció)  

Rabid
Jen Soska (directora), Silvia Soska (directora)          

Scare Package
Aaron B. Koontz (director, productor), Cameron Burns (guionista, productor), Ashleigh Snead (productora), Jeremy King (actor)

Shed of the Dead
Nick Lean (productor)             

Signal 100
Lisa Takeba (directora), Keiichi Hashimoto (producció)

SEVEN CHANCES

Horror Noire: A History Of Black Horror
Xavier Burguin (director), Ashlee Blackwell (guionista)         

¡Vaya luna de mie!l
Alex Mendíbil (crític)

BRIGADOON

The Curse of Valburga
Tomaz Gorkic (director), Nejc Saje (director de fotografia)

En un mundo diferente
Pedro Olea (director)              

¿Eres tú, papa?
Rudy Riverón (director), James Williams (compositor), Owain Kelly (compositor)

Everybloody's End
Claudio Lattanzi (director)

Fulci for Fake
Giada Mazzoleni (productora)

Go Back
Matthew Barber (director), Nathaniel Barber (director)

La leyenda de la doncella
Juan Pinzás (director), Pilar Sueiro (productora)        

Mirada de cristal
Ezequiel Endelman (director) 

Relatos del fantástico 
Jose F. Riveiro (director)                               

That's La Morte
Xavier Mendik (director), Caroline Hardman (productora)     

La venganza de jairo
Simon Hernández (director), Wicho Aquino (productor)                                

EQUIPS CURTMETRATGES (SECCIÓ OFICIAL FANTÀSTIC)

1 minuto 30 segundos
Javier López Bermejo (director de fotografia)

Changeling
Faye Jackson (directora)

Helena
Gabriel Campoy (director), Guillem Lafoz (director)               

Hollow Peak
Karl Hadife (director)  

La jeunesse d'Alicia
Josep Oller (director)  

Little Taste
Victor Català (director), Sandra López Figueroa (productora) 

Lvrs
Emily Bennett (directora i guionista), Keaton Wooden (productor)

Nunca te dejé sola
Jana Llopart (productora), Mieria Noguera (directora)

Paralelos
David Hebreo (director)          

Polter
Álvaro Vicario (director)          

Sangre azul
Pablo Finklestein (director), Luis Fernando Bustamante (productor), Cala Zavaleta (actriu) 

The Slows
Nicole Perlman (director)                   

Stray
Dean Law (director)    

Wild
Jan Verdijk (director)  

EQUIPS CURTMETRATGES (ANIMA'T, NOVES VISIONS, SESSIONS ESPECIALS)

+13
Ceylan Ozgun (directora), Armagan Lale (productora)          

An Zhi Guang (Glow Of Dark)
Leon Mar (director), Chen Yu Chang (productor), Tsai Hua Wang (fotografia)

Antílope
Diego Murillo (director), Amanda Isea (actriu, guionista), Juan Carlos Lossada (productor)  

Blood Metal Revenge
Ernest Desumbila (director), Eva Laffitte (productora)

Exhibit Man
Trevor Mirosh (director)          

Love Bite                    
Charles De Lauzirika (director), Carlee Baker (actriu)            

Lucienne mange une auto
Cesar Decharme (director de fotografia), Elliot Brunet (productor), Geordy Couturiau (director)

Norman
Gigi Romero (directora)          

Oyendo águilas
Marco Lledó Escartín (director), Maria Santolaria (directora de fotografia)

Rick and Ruby
Samuel Dunning (guionista, productor i actor), Scott Woodburn (director)

Robot Will Protect You
Nicola Piovesan (director)      

Slice of Life
Rachele Wiggins (productora)

Sports Day
Lin Tu (directora), Sol Ye (productor)

  • SECCIÓ

    PATROCINADA

    PER:

Notícies

10-08-2020 12:00

Notícies

El thriller 'Cosmética del enemigo', de Kike Maíllo, competirà a la Secció Oficial de Sitges

El film adapta la novel·la homònima d’Amélie Nothomb, d’èxit...

06-08-2020 11:00

Notícies

Sitges 2020 obre el període d'acreditacions de premsa i indústria

Les sol·licituds es podran tramitar del 12 d’agost al 30 de setembre Des de l’or...

28-07-2020 12:00

Notícies

Sitges 2020 posa a la venda els abonaments i packs

La venda s’obrirà dimecres, 29 de juliol, a les 12 hores El Festival de Sitges s&rsquo...

23-07-2020 12:00

Notícies

S'obre la convocatòria per a Sitges Pitchbox 2020, que serà virtual i inclourà sèries

Fins el 3 de setembre s'acceptaran inscripcions a través de Filmarket Hub Per sisè an...

14-07-2020 12:00

Notícies

'Malnazidos' inaugurarà un Sitges 2020 que celebrarà el centenari d''El gabinete del doctor Caligari'

La 53a edició, que es desenvoluparà en un format híbrid entre presencial i virt...

18-06-2020 13:00

Notícies

El Festival de Sitges obre el teló de la quarta edició de Taboo'ks, el punt de trobada dels mons editorial i audiovisual

El Sitges – Festival Internacional de Cinema Fantàstic de Catalunya obre avui, dijous 1...

02-06-2020 9:00

Notícies

El Festival de Sitges impulsa una edició online de Fantastic 7 al Marché du Film de Cannes

El Festival de Sitges –junt amb el Marché du Film del Festival de Cannes i l’impu...

27-04-2020 7:00

Notícies

El Festival de Sitges projecta 'Vaya luna de miel' a través del seu Quadern de Bitàcora al web

És un dels tresors perduts del director Jess Franco (1930 – 2013), recuperat fa dos any...

20-04-2020 7:00

Notícies

El Festival de Sitges crea un espai web per dialogar amb els fans a base de continguts, propostes i jocs de coneixement

Després dels curts en quarantena de la proposta Sitges Countdown, ara és el torn del S...

31-03-2020 10:00

Notícies

El Festival de Sitges presenta curts fantàstics en obert durant el confinament

Sitges Countdown comença amb una peça de la mexicana Sofía Carrillo Per una qu...

17-03-2020 21:00

Notícies

El Festival obre les inscripcions de films per a Sitges 2020

La 53a edició del Sitges – Festival Internacional de Cinema Fantàstic de Catalun...

17-02-2020 17:00

Notícies

Mònica Garcia Massagué, nova directora general de la Fundació Sitges - Festival Internacional de Cinema de Catalunya

Mònica Garcia Massagué és la nova directora general de la Fundació Sitge...

19-12-2019 10:00

Notícies

Sitges avala projectes cinematogràfics de gènere als festivals Ventana Sur i IFFA de Macau

La marca i les produccions del Sitges – Festival Internacional de Cinema Fantàstic de C...

05-11-2019 13:00

Notícies

La Sala Berlanga de Madrid acull un cicle de pel·lícules de Sitges 2019

Títols com ‘Amigo’, ‘American Satan’ o ‘Luz’ es projecten...

22-10-2019 11:00

Notícies

El Festival de Sitges assoleix el tercer any consecutiu de major recaptació de la seva història

El certamen fa un balanç molt positiu de la seva 52a edició, celebrada entre el 3 i el...

12-10-2019 22:00

Notícies

Sam Neill i Aaron Paul, dues estrelles de l'univers Sitges, tanquen la 52a edició

La projecció de 'The Vigil’ clausura onze dies de cinema, trobades i exposicions La 52...