Sisu

55th Edition Award Winners

Reading 5 min.

Share this

SECCIÓ OFICIAL FANTÀSTIC A COMPETICIÓ

 

Millor pel·lícula de la SOFC / Mejor película de la SOFC / Best feature film in the SOFC

Sisu (Jalmari Helander)

 

Premi especial del Jurat de la Secció Oficial Fantàstic (patrocinat per Sunglass Hut) / Premio especial del Jurado de la Sección Oficial Fantàstic (Patrocinado por Sunglass Hut) / Special Jury Award in the Official Fantàstic Selection  (sponsored by Sunglass Hut)

Project Wolf Hunting (Kim Hong-sun)

 

Millor interpretación femenina de la SOFC (patrocinat per So  de Tardor) / Mejor interpretación femenina de la SOFC (patrocinado por So de tardor) / Best actress in the SOFC (sponsored by So de tardor)

Special mention for:

Natalia Germani & Eva Mores for Nightsiren

Award goes to:

Mia Goth for Pearl

 

Millor direcció de la SOFC (patrocinat per Moritz) / Mejor dirección de la SOFC (patrocinado por Moritz) / Best direction in the SOFC (sponsored by Moritz)

Special mention:

Nightsiren, de Tereza Nvotová

Award goes to:

Ti West for Pearl

 

Millor interpretación masculina de la SOFC (patrocinat per Vilamòbil) / Mejor interpretación masculina de la SOFC (patrocinado por Vilamòbil) / Best actor in the SOFC (sponsored by Vilamòbil)

Jorma Tommila for Sisu

 

Millor guio de la SOFC / Mejor guion de la SOFC / Best screenplay in the SOFC

Ex-aequo:

Quentin Dupieux for Smoking Causes Coughing & Incredible But True

 

Millors efectes especials, visuals o de maquillatge de la SOFC (patrocinat per Kelonik) / Mejores efectos especiales, visuales o de maquillaje de la SOFC (patrocinado por Kelonik) / Best Special, Visual or Makeup Effects in the SOFC (sponsored by Kelonik)

Special mention for:

Project Wolf Hunting

Ex-aequo award for:

Irati

Ego (Hatching)

 

Millor música de la SOFC (patrocinat per Primavera Sound) / Mejor música de la SOFC (patrocinado por Primavera Sound) / Best music in the SOFC (sponsored by Primavera Sound)

Juri Seppä & Tuomas Wäinölä for Sisu

 

Millor fotografía de la SOFC (patrocinat per Lavazza) / Mejor fotografía de la SOFC (patrocinado por Lavazza) / Best cinematography in the SOFC (sponsored by Lavazza)

Kjell Lagerroos for Sisu

 

 

NOVES VISIONS

 

Millor pel·lícula de la secció Noves Visions / Mejor director de la sección Noves Visions / Best director in the Noves Visions section

Jerk (Gisèle Vienne)

 

Millor direcció de la secció Noves Visions / Mejor dirección de la sección Noves Visions / Best direction in the Noves Visions section

Martika Ramirez Escobar for Leonor Will Never Die

 

Millor curt Noves Visions Petit Format / Mejor corto Noves Visions Petit Format / Best short film Noves Visions Petit Format

Flashback Before Death (Rii Ishihara & Hiroyuki Onogawa)

 

 

MÉLIÈS D’ARGENT AWARD

 

Premi Méliès d’Argent a la millor pel·lícula de gènere fantàstic / Premio Méliès de Plata a la mejor película de género fantástico / Méliès d'Argent Award for the best fantastic genre feature film

Nightsiren (Tereza Nvotová)

 

Premi Méliès d’Argent al millor curt europeu de gènere fantàstic / Premio Méliès de Plata al mejor corto europeo de género fantástico / Méliès d'Argent Award for the best European fantasy genre short film

La machine d’Alex (Mael Le Mée)

 

 

JURAT DE LA CRÍTICA / JURADO DE LA CRÍTICA / CRITIC’S JURY

 

Millor curtmetratge de la SOFC (patrocinat per Fotogramas) / Mejor cortometraje de la SOFC (patrocinado por Fotogramas) / Best short film in the SOFC (sponsored by Fotogramas)

The Newt Congress (Matthias Sahli & Immanuel Esser)

 

Premi de la crítica José Luis Guarner a la millor pel·lícula SOFC / Premio de la crítica José Luis Guarner a la mejor película SOFC / José Luis Guarner Critics' Award for best film in the SOFC

Something in the Dirt (Aaron Moorhead & Justin Benson)

 

Premi Citizen Kane per al millor director revelació / Premio Citizen Kane para el mejor director revelación / Citizen Kane Award for best new director

Michelle Garza por Huesera

 

ANIMA’T

 

Millor llargmetratge d’animació de la secció Anima’t / Mejor largometraje de animación de la sección Anima’t / Best animated feature film in the Anima't section

La otra forma (Diego Guzmán)

 

Millor curtmetratge d’animació de la secció Anima’t / Mejor cortometraje de animación de la sección Anima’t / Best animated short film in the Anima't section

Ecorchée (Joachim Hérissé)

 

ÒRBITA

 

Millor pel·lícula de la secció Òrbita / Mejor pel·lícula de la sección Òrbita / Best feature film in the Òrbita section

H4Z4RD (Jonas Govaerts)

 

BLOOD WINDOW

 

Premi Blood Window a la millor pel·lícula / Premio Blood Window a la mejor película / Blood Window Award for best feature film

Huesera (Michelle Garza)

 

BRIGADOON AWARDS

 

Premi Brigadoon Paul Naschy al millor curt / Premio Brigadoon Paul Naschy al mejor corto / Brigadoon Paul Naschy Award for the best short film

El semblante (Raúl Cerezo y Carlos Moriana)

 

JURAT CARNET JOVE / JURADO CARNET JOVE / CARNET JOVE JURY

 

Premi Jurat Carnet Jove a la millor pel·lícula SOFC / Premio Jurado Carnet Jove a la major película SOFC / Carnet Jove Jury Award for best feature film in the SOFC

You Won’t Be Alone (Goran Stolevski)

 

Premi Jurat Carnet Jove a la millor pel·lícula Sitges Documenta / Premio Jurado Carnet Jove a la mejor película Sitges Documenta / Carnet Jove Jury Award for best Sitges Documenta film

Jurassic Punk (Scott Leberecht)

 

SGAE NOVA AUTORIA

 

Premis SGAE Nova Autoria: Millor direcció-realització / Premios SGAE Nova Autoria: Millor direcció-realització / SGAE Nova Autoria Awards: Best Direction-Production

Ariadna Pastor por Tornar a casa

 

Premis SGAE Nova Autoria: Millor guio / Premios SGAE Nova Autoria: Mejor guion / SGAE Nova Autoria Awards: Best Screenplay

Ariadna Pastor por Tornar a casa

 

Premis SGAE Nova Autoria: Millor música original / Premios SGAE Nova Autoria: Mejor música original / SGAE Nova Autoria Awards: Best Original Music

Valentín Cremona por Sweet Side

 

PREMIS DEL PÚBLIC / PREMIOS DEL PÚBLICO / PEOPLE’S CHOICE AWARD

 

Gran Premi del Públic a la millor pel·lícula de la SOFC (patrocinat per La Vanguardia / Gran Premio del Público a la mejor película de la SOFC (patrocinado por La Vanguardia) / Grand People's Choice Award for best feature film in the SOFC (sponsored by La Vanguardia)

Irati (Paul Urkijo)

 

Premi del Públic Panorama Fantàstic / Premio del Público Panorama Fantàstic / Panorama Fantàstic People’s Choice Award

Deadstream (Joseph Winter & Vanessa Winter)

 

Premi del Públic Focus Àsia  / Premio del Público Focus Asia / Focus Asia People’s Choice Award

The Roundup (Lee Sang-yong)

 

Premi del Públic Midnight X-treme / Premio del Público Midnight X-treme / Midnight X-treme People’s Choice Award

Sissy (Kane Senes & Hannah Barlow)

 

Share this