30-09-2021 11:00

Notícies

Convidats presencials a Sitges 2021

PREMIATS

Gran Premi Honorífic
Carlos Saura (director)
Mamoru Hosoda (director)
Belén Rueda (actriu)

Maria Honorífica
Roque Baños (compositor)

Màquina del Temps
Neill Blomkamp (director)
Alice Krige (actriu)
Nick Antosca (guionista)

Premi Nosferatu
Emilio Gutiérrez Caba (actor)

Méliès Career Award
Lucile Hadzihalilovic (directora)

JURATS

Jurat Oficial Fantàstic
Ali Abbasi (director)
Alaska (actriu)
Luna (directora)
Joaquín Reyes (director)
Antonio Trashorras (director)

Jurat Noves Visions / Sitges Documenta
Elio Quiroga (guionista)
Buddy Giovinazzo (director)
Susana Herreras (industria)

Jurat Blood Window / Méliès d'Or
María Fernanda Ampuero (productora)
Montse Majench (periodista)
Manolo Vázquez (director)

Jurat Brigadoon
Raúl Arévalo (actor)
Lucía Forner (directora)
Roger Sabat (programador)

Jurat de la crítica
Alejandro G. Calvo (crític)
Beatriz Martínez (crítica)
Daniel Pérez Pàmies (crític)

Jurat Meliès d’Argent
Nadine Rothschild (distribuidora)
Care Santos (industria)
Noel Ceballos (crític)

Jurat Premis SGAE Nova Autoria
Mar Coll (directora)
Carmen Fernández Villalba (guionista)
Alfred Tapscott

Jurat Carnet Jove
Charas Vega
Clàudia Guillen
Gerard Jaurena
Meritxell Blanco
Sara Vega

INAUGURACIÓ

Mona Lisa & The Blood Moon
Ana Lily Amirpour (directora)

INAUGURACIÓ (CURT)

La inquilina
Lucas Paulino (director), Ángel Torres (director), Belén Rueda (actriu), Daniel Feito (productor), Iban Férnandez Martín (productor)

CLOENDA (CURT)

Goya 3 de mayo
Carlos Saura (director), Anna Saura (productora), Sergio de Uña (director de fotografia), Paco Querol (productor)

OFICIAL FANTÀSTIC COMPETICIÓ

Belle
Mamoru Hosoda (director y guionista), Yuichiro Saito (productor)

Censor
Prano Bailey-Bond (directora), Helen Jones (productora), Anthony Fletcher (guionista)

Demonic

Neill Blomkamp (director)

El páramo
David Casademunt (director), Inma Cuesta (actriu), Roberto Álamo (actor), Asier Flores (actor), Diego Navarro (compositor), Mar Targarona (productora), Diego Navarro (compositor), Joaquín Padró (productor), Marina Padró (productora), Daniel Padró (productor)

Fabrice Du Welz (director)

Lamb
Noomi Rapace (actriu), Váldimar Johansson (director), Hrönn Kristinsdóttir (productora)

Luzifer
Peter Brunner (director)

She Will
Charlotte Colbert (directora), Alice Krige (actriu), Philip Colbert (productor executiu, Sam Pressman (productor), Jessica Malik (productora)

Silent Night
Camille Griffin (directora), Roman Griffin (actor)

Son
Ivan Kavanagh (director)

The Blazing World
Carlson Young (directora, guionista i actriu), Brinton Bryan (productor), Isom Innis (compositor), James Crouch (editor)

The Deep House
Alexandre Bustillo (director)
Julien Maury (director)

The Execution
Lado Kvataniya (director), Olga Gorodetskaya (guionista), Sangin Manizha Dalerovna (actriu), Tkachuk Evgeny Velerievich (actor), Stewart Ilya David (productor)

The Innocents
Eskil Vogt (director)

The Trip
Noomi Rapace (actriu), John Niven (guionista), Nick Ball (guionista)

Tides
Tim Fehlbaum (director)

Tres
Juanjo Giménez Peña (director), Pere Altimira  (guionista), Luisa Romeo (productora), Marta Nieto (actriu), Carmen Méndez (actriu), Julius Cotter (actor), Miki Esparbé (actor)

Visitante
Alberto Evangelio (director), Iría del Río (actriu), Miquel Fernández (actor), Jan Cornet (actor), Sandra Cervera (actriu), Kiko Prada (productor), Javi Prada (productor), Roberto Papí (coord. postproducció), Sebastián Mery (productor), Nathalie Schmidt (productora)

SESSIÓ OFICIAL FANTÀSTIC ESPECIALS

Antlers
Nick Antosca (guionista)

Earwig

Lucile Hadzihalilovic (directora)

La abuela
Paco Plaza (director), Carlos Vermut (guionista), Almudena Amor (actriu), Enrique López Lavigne (productor)

The Fear Collection

Álex de la Iglesia (director), Carolina Bang (productora), Ivan Losado (productor), Ricardo Carbonero (productor)

Veneciafrenia
Álex de la Iglesia (director), Ingrid García Jonsson (actriu), Silvia Alonso (actriu), Enrico Lo Verso (actor), Cosimo Fusco (actor), Armando de Razza (actor), Caterina Murino (actriu), Goize Blanco (actriu), Nicolás Illoro (actor), Berto Bang (actor), Nico Romero (actor), Carolina Bang (productora),

Y todos arderán
David Hebrero (director), Macarena Gómez (actriu), Rodolfo Sancho (actor), Ana Milán (actriu), Javier Kirán (guionista), Joan Vilà (compositor), Deja Gordon (productora), Kevin Gallego (productor), Enrique García-Gasco (productor)

NOVES VISIONS

A nuvem rosa
Iuli Gervase (directora)

El apego
Valentín Javier Diment (director)

Medusa

Anita Rocha da Silveira (directora)

Sound of Violence

Alex Noyer (director)

PANORAMA FANTÀSTIC

Barbarians
Charles Dorfman (director)

Hellbender
Toby Poser (directora), John Adams (director), Zelda Adams (directora)

Jacinto
Javier Camino (director), Juanma Buiturón (actor), Pedro Brandariz (actor), Corinna Rautenberg (actriu), Uxía Taboada (productor), Wenceslao Lamas (compositor)

Llanto maldito
Andrés Beltrán (director), Natalia Echeverri (productora), Cristian Conti (productor)

La pasajera
Raúl Cerezo (director), Fernando González Gómez (director), Juan Barquin (productor), Paula Gallego (actriu), Cristina Alcázar (actriu), Ramiro Blas (actor), Mamen Espinosa (productora executiva), José Luis Racaño (productor), Juan Carlos Garbayo (compositor)

The Boy Behind the Door
Julián Estrada (director de fotografia)

Witch Hunt
Elle Callahan (directora)

Hunter Hunter                                                                                                 
Shawn Linden (director)

ANIMA’T

Welcome to Siegheilkirchen (Rotzbub)
Josef Aichholzer (productor), Aitor Herrero (storyboard)

SITGES DOCUMENTA

Alien On Stage

Danielle Kummer (directora), Lucy Harvey (directora)

The Found Footage Phenomenon

Phillip Escott (director), Sarah Appleton (directora)

The Taking
Alexandre Philippe (director)

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror
Kier-La Janisse (directora)

Pennywise: The Story of It
Christopher Griffiths (director)

MIDNIGHT X-TREME

Let the Wrong One In
Conor McMahon (director)

The Exorcism of God
Alejandro Hidalgo (director)

The Sadness
Rob Jabbaz (director)

Wyrmwood Apocalypse
Bianca Bradey (actriu)

SEVEN CHANCES

A Última Praga de Mojica
Crounel Marins (productor)

El aullido del diablo
Sergio Molina (actor i fill de Paul Naschy)

La dama del alba
Francisco Rovira-Beleta (director),

SITGES CLÀSSICS

El bosque del lobo
Pedro Olea (director)

El retorno del hombre lobo
Silvia Aguilar (actriu), Sergio Molina (actor i fill de Paul Naschy)

BRIGADOON

Bienvenidos al infierno
Jimena Monteoliva (directora), Florencia Franco (productora)

Directamente para vídeo
Emilio Silva Torres (director), Lia Miranda (productora)

El hijo del hombre perseguido por un ovni
Juan Carlos Olaria (director)

El último tren al rock n’ roll
Ignacio Malagón (director), Óscar Lladó Alfonso (productor)

Inferno Rosso
Manlio Gomarasca (director)

La llamada

Emilio Gutiérrez Caba (actor)

Live or Let Die
Manuel Urbanek (director), Nicolás Onetti (productor)

Per Horror Intendo…
Paola Settimini (directora)

Romasanta, la caza de la bestia
Paco Plaza (director)

Sanjulián, el poder de la ilustración
David García (director), Sanjulián (ilustrador), Estefanía Pasamonte (productora)

Two Witches
Pierre Tsigaridis (director), Maxime Rancon (productor)

Viaje al más allá
Sebastià d’Arbó (director)

Volpina
Pere Koniec (director)

SÈRIES

Chucky
Don Mancini (guionista)

Historias para no dormir: Asfalto
Paula Ortiz (directora), Inma Cuesta (actriu), Alejandro Ibáñez (productor), Víctor García (productor), Dani Rovira (actor)

Historias para no dormir: El doble
Rodrigo Sorogoyen (director), David Verdaguer (actor), Vicky Luengo (actriu), Alejandro Ibáñez (productor), Víctor García (productor)

Historias para no dormir: Freddy
Paco Plaza (director), Adriana Torrebejano (actriu), Carlos Santos (actor), Alberto Marini (guionista), Alejandro Ibáñez (productor), Víctor García (productor), Miki Esparbé (actor)

Historias para no dormir: La broma
Rodrigo Cortés (director), Eduard Fernández (actor), Raúl Arévalo (actor), Alejandro Ibáñez (productor), Víctor García (productor), Nathalie Poza (actriz)

ALTRES TALENTS

Los renglones torcidos de dios
Oriol Paulo (director)

La niña de la comunión
Víctor García (director)

EQUIPS CURTMETRATGES

Al nadal toca fusta
Max Calvera (director), Hugo Morenilla Paricio (actor)

Asmodeus
Eric Falardeau (director)

Au Pair
David Pérez Sañudo (director), Kevin Iglesias (productor)

Avistament 1978
Guillem Miró (director)

Behind You

Gavin Williams (director), Mark Lediard (director)

Carnívoro
Lander Castro (director), Igor García (productor)

Criatura
María Silvia Esteve (directora), Bruno Siarry (productor)

Culling
Matty Crawford (director), Karima Samout (productora)

Dream of Kafka
Armine Harutyunyan (productor), Tigran Nersesyan (productor)

Ella y la oscuridad
Daniel Romero (director)

El agua te arrepentirá
Marco Betancor (director), Ignacio García Cucucovich (productor)

El sueño de los perros
Didac Gimeno (director), Ruth Díaz (actriu)

Extraterrestres
Lucas Parra (director), Daniel Benejam (director de fotografía)

Faith
Carlos Butrón (directora), Alba Ruiz (productora)

La luz
Iago de Soto (director), Helion Grande (productor)

La siberia de los sueños                                                                                   
Eduardo López López (director)


Mac Delaaalaz
Joan Vall Krasunke (director)

M.O.M.
Patricia Huguet (directora), Andreu Comerma (productor)

Neville

José Riveiro (director)

Night Breaker
Gabriel Campoy (director), Guillem Lafoz (director)

Nuevo rico
Kristian Mercado (director), Debora Perez (productora)

Once Familiar
Rubén González (director), Wojciech Czarkowski (productor)

Other Half
Lina Kalcheva (directora),

Pasaia
Xanti Rodríguez (director), Yara Vergara (productora)

Rock of Ages
Eron Sheeran (director), Tomas Lemarquis (actor)

Smile

Joanna Tsanis (directora), Zeus Kontoyannis (productor)

The Infectious Imagination of Henry Bramble
Derek Boyes (director)

Thumb
Alexandra Pechman (directora), Kate Adams (actriu)

T’Es Morte Hélène
Michiel Blanchart (director)

Under the Ice
Álvaro Rodríguez Areny (director), Jana Llopart (productora)

Vanity Mirror
Luisa Fernanda Velosa (productora)

Wayback
Carlos Salgado (director), Alfonso Casado (productor)

La nourrice                                                                                                               
Arnold de Parscau (director), Marie-Reine Poyteau (actriu)

Paraíso                                                                                                         
Fernando González Molina (director), Begoña Vargas (actriu), Macarena García (actriu), Álvaro Mel (actor)

  • SECCIÓ

    PATROCINADA

    PER:

Notícies

17-10-2021 22:00

Notícies

Sitges 2021 homenatja Carlos Saura a la cloenda i estrena el seu curtmetratge 'Goya 3 de mayo'

'Silent Night', guanyadora del premi del públic de la Secció Oficial Fantàstic&...

16-10-2021 14:40

Notícies

Palmarès Sitges 2021: 'Lamb', millor pel·lícula de Sitges 2021

SECCIÓ OFICIAL FANTÀSTIC A COMPETICIÓ / SECCIÓN OFICIAL FANTÀ...

16-10-2021 19:15

Notícies

El jurat oficial de Sitges 2021 premia 'Lamb' com a Millor pel·lícula de la 54a edició

Lucile Hadzihalilovic rep el premi Méliès Career i la secció Brigadoon recon...

15-10-2021 18:10

Notícies

Sitges encara la recta final amb el premi Màquina del Temps a Neill Blomkamp

El Festival amplia l’aforament de sales fins al 100% a partir d’aquest divendres 15 d...

14-10-2021 12:00

Notícies

La premiere espanyola de 'DASHCAM' de Rob Savage, pel·lícula sorpresa de Sitges 2021

El director de la sonada ‘Host’ de 2020 torna a Sitges amb la seva tercera obra, DASHCA...

14-10-2021 16:45

Notícies

Alice Krige i Nick Antosca, premiats amb la Màquina del Temps de Sitges 2021

Els directors de ‘Luzifer’ (Peter Brunner) i ‘Sound of Violence’ (Alex No...

12-10-2021 20:50

Notícies

Sitges arriba al seu equador amb la desincronitzada 'Tres' i el terror noruec de 'The Innocents'

Una jornada més, el cinema estatal pren protagonisme amb la presentació del segell...

11-10-2021 11:30

Notícies

El Festival de Sitges s'uneix a Profestivales21

En el marc de la celebració del Festival de Sitges, el primer festival de cinema fantà...

11-10-2021 19:15

Notícies

Michael Myers torna a Sitges el dia de la premiere mundial d''El páramo'

‘Beyond the Infinite Two Minutes’, ‘Limbo’ i ‘Eight for Silver&rsqu...

10-10-2021 19:15

Notícies

El Gran Premi Honorífic a Mamoru Hosoda i la demencial 'Mad God' de Phil Tipett situen l'animació a l'epicentre de Sitges

Els realitzadors Rodrigo Sorogoyen, Paula Ortiz, Rodrigo Cortés i Paco Plaza han presentat...

09-10-2021 20:40

Notícies

La Venècia embogida d'Álex de la Iglesia i l'amor violent de Noomi Rapace sacsegen el primer dissabte de Sitges

L’inici del llarg cap de setmana ha arribat farcit de propostes extremes com la violè...

08-10-2021 20:30

Notícies

Sitges presenta la iniciativa WomanInFan en un dia marcat per l'estrena mundial de 'Visitante'

Jornada multitudinària a la catifa vermella d’avui divendres amb la presència...

07-10-2021 19:45

Notícies

Belén Rueda i Ana Lily Amirpour, protagonistes de la jornada inaugural de Sitges 2021

La catifa vermella es posa de gala per estrenar la 54a edició del Festival amb la pres&...

05-10-2021 12:20

Notícies

SITGES 2021 EN DADES

Del 7 al 17 d’octubre Sitges torna a ser testimoni de la producció fantàstica&nb...

30-09-2021 11:00

Notícies

Sitges mossega més fort que mai

El més nou de Ben Wheatley, Ana Lily Amirpour, Álex de la Iglesia, Julia Ducournau, Ne...

23-09-2021 11:00

Notícies

Restauracions, descobriments i tresors desenterrats, a la selecció d'enguany de Seven Chances

La secció que Sitges programa en col·laboració amb l’ACCEC oferirà...